Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 lutego 2015, 09:40

autor: Jiker

Angry Birds Fight! to nowa gra z serii w stylu... Puzzle Questa

Firma Rovio pracuje nad bitewną grą logiczną typu match-3, kładącą nacisk na zmagania przez sieć. Produkcja przed kilkoma dniami zaliczyła tzw. soft-launch w Tajlandii. Premiera na całym świecie powinna się odbyć w przeciągu kilku tygodni.

Fińskie Rovio rozpoczęło testy kolejnej, po Angry Birds Stella POP!, gry osadzonej w uniwersum Wściekłych Ptaków. Jest nią Angry Birds Fight!. Produkcja w wersji na iOS doczekała się soft-launchu w Tajlandii, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze szczegóły na jej temat. Po raz kolejny mamy do czynienia z niezbyt oryginalną produkcją – POP! czerpie garściami z Bust-A-Move i Puzzle Bobble, a Fight! łączy elementy charakterystyczne dla gier logicznych typu match-3 z prostą mechaniką RPG (na myśl nasuwa się choćby Puzzle Quest i 10000000).

Na tę chwilę nie wiemy, kiedy Angry Birds Fight! zostanie udostępnione graczom z całego świata. Wszystko zależy od tego, jak potoczą się testy, organizowane w ramach tajskiego soft-launchu. Podobny zabieg firma Rovio przeprowadziła już wcześniej przy okazji Angry Birds Epic oraz Angry Birds Transfomers. W pierwszym przypadku na premierę ogólnoświatową czekaliśmy niemal trzy miesiące, a w drugim około miesiąca.

W przeciwieństwie do dotychczasowych gier z serii, Angry Birds Fight! spory nacisk położy na rozgrywkę sieciową. Gracze z całego świata będą wyzywać się na wściekłe pojedynki, polegające na układaniu ptaków w grupy liczące trzy i więcej elementów, ładowaniu w ten sposób kolejnych ataków (w wyznaczanym czasie) i pozbawianiu przeciwnika punktów życia. W zamian za zwycięstwa otrzymamy punkty doświadczenia, nagrody w postaci akcesoriów oraz monety, umożliwiające zakup lepszego ekwipunku (broń, zbroje, hełmy itp.).

W miarę odnoszenia sukcesów odblokujemy kolejnych bohaterów, a także ulepszymy i rozbudujemy łajbę, którą będziemy się przemieszczać pomiędzy wyspami. Wszystko to zaserwowane zostanie w typowym dla serii Angry Birds stylu graficznym, uwzględniającym ładnie animowane pojedynki. Te ostatnie możecie obejrzeć na załączonym w tej wiadomości kilkunastominutowym filmie z rozgrywki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Angry Birds Fight!

Angry Birds Fight!