Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 czerwca 2015, 15:39

Angry Birds Fight! to pierwsza w historii marki gra logiczna typu match-3

W usługach App Store i Google Play zadebiutowało Angry Birds Fight!, czyli gra logiczna typu match-3 będąca najnowszą odsłoną popularnej marki studia Rovio.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami studio Rovio wypuściło Angry Birds Fight!, czyli pierwszą w historii tej marki grę logiczną typu match-3.

Gra jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, tak jak praktycznie wszystkie gry studia Rovio wydane w ostatnim czasie.

Produkcja stanowi popularną obecnie kombinację gry logicznej match-3 z lekkimi elementami RPG. Rozgrywka nastawiona jest na toczenie pojedynków jeden na jednego, na planszach złożonych z 49 pól. Zostają na nie wrzucone różnorodne rodzaje ptaków i naszym zadaniem jest takie manipulowanie stadem, aby utworzyć ciągi przynajmniej trzech tego samego typu. Zależnie od rodzaju wchodzących w skład kombinacji ptaków aktywujemy różnorodne ataki, używamy przedmiotów oraz korzystamy z umiejętności specjalnych. Natomiast ilość zwierząt w ciągu decyduje o sile akcji.

Gracze mogą dodatkowo wpływać na przebieg starć poprzez wyposażanie swoich bohaterów w coraz lepszą broń oraz pancerze. Zwycięstwa nagradzane są punktami doświadczenia, które pozwalają rozwijać umiejętności postaci. Angry Birds Fight! pozwala na samotną rozgrywkę przeciwko sztucznej inteligencji, co służy głównie jako trening przed prawdziwą zabawą, jaka czeka w trybie multiplayer, umożliwiającym zmierzenie się z graczami z całego świata.

Warto na koniec przypomnieć, że gra stanowi najnowszy etap ekspansji marki na inne gatunki i kategorie. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Wściekłe Ptaki wystąpiły m.in. w grze wyścigowej Angry Birds Go!, runnerze Angry Birds Transformers, turowym RPG Angry Birds Epic oraz wzorowanej na Bust-A-Move zręcznościówce Angry Birds Stella POP.