Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2015, 19:05

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Shadow Warrior 2 oficjalnie zapowiedziane

Wczoraj była nowa wersja strony z tajemniczym teaserem, a dzisiaj jest oficjalna zapowiedź. Przedstawiciele firmy Devolver Digital formalnie potwierdzili istnienie Shadow Warrior 2 – kontynuacji odświeżonej wersji strzelanki z 1997 roku, która ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku.

Szczegółów dotyczących zapowiedzianego właśnie Shadow Warrior 2 ujawniono na razie stosunkowo niewiele. Akcja gry osadzona zostanie pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. W tym czasie świat bardzo się zmienił, jako że ludzie zaczęli koegzystować w pokoju z niebezpiecznymi dotychczas demonami. Gracze ponownie wcielą się w Lo Wanga, bohatera znanego z poprzedniej odsłony, który w „dwójce” prowadzić będzie życie „samotnego najemnika” pracującego dla lokalnej Yakuzy. Coś idzie jednak nie tak i po raz kolejny musi stawić czoła przedstawicielom sił zła. Konkretna data premiery produkcji nie jest na razie znana, ale ma się ona ukazać w 2016 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Nowością ma być tryb kooperacji przeznaczony dla maksymalnie czterech osób, w którym grupa śmiałków będzie zmagała się z przeciwnikami starając się jednocześnie zrealizować zaprojektowane przez deweloperów misje (oprócz zadań głównych pojawią się również poboczne). Każdego z bohaterów będzie można dostosować do własnych potrzeb, dobierając mu odpowiednią broń, zbroje czy przedmioty dodatkowe. Poszczególne elementy wyposażenia będzie można zdobyć w czasie zabawy. Co ciekawe, zarówno w kampanii singlowej, jak i wariancie współpracy areną zmagań będą lokacje generowane proceduralnie. Dzięki temu każda rozgrywka powinna być na swój sposób niepowtarzalna.

W Shadow Warrior 2 znajdzie się czteroosobowy tryb kooperacji. - Shadow Warrior 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-11
W Shadow Warrior 2 znajdzie się czteroosobowy tryb kooperacji.

Za powstanie tytułu odpowiadać będzie polskie studio Flying Wild Hog, a więc twórcy odświeżonej wersji „jedynki” z 2013 roku. W rozesłanej do mediów informacji prasowej Michał Szustak, dyrektor zespołu, zaznaczył, że remake okazał się dosyć dużym sukcesem i został ciepło przyjęty zarówno przez fanów oryginału z 1997 roku, jak i nowych graczy. Podkreślił przy tym, że kontynuacja zachowa najważniejsze elementy z pierwszej części, co oznacza, że ponownie z demonami rozprawimy się korzystając zarówno z broni palnej, jak i różnego rodzaju ostrzy (autorzy obiecują, że będzie można zadać precyzyjne cięcia odcinające np. konkretne części ciała) nie zabraknie też systemu rozwoju pozwalającego ulepszać dzierżoną przez Wanga broń.

Więcej informacji o Shadow Warrior 2 ujawnionych zostanie w trakcie rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów E3. W poniedziałek, 15 czerwca, o godzinie 21:30 czasu polskiego na poświęconym imprezie oficjalnym kanale w serwisie Twitch zorganizowana zostanie pierwsza publiczna prezentacja fragmentów gameplayu z gry.

Tym razem będzie można rozprawiać się z demonami także grupowo. - Shadow Warrior 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-11
Tym razem będzie można rozprawiać się z demonami także grupowo.
W Shadow Warrior 2 bez wątpienia będzie krwawo. - Shadow Warrior 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-11
W Shadow Warrior 2 bez wątpienia będzie krwawo.
Demony będzie można eliminować bronią palną... - Shadow Warrior 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-11
Demony będzie można eliminować bronią palną...
...ale i kroić na plasterki mieczami. - Shadow Warrior 2 oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2015-06-11
...ale i kroić na plasterki mieczami.