Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2015, 19:16

Darksiders II: Deathinitive Edition zapowiedziane. Kontynuacja cyklu w planach wydawcy

Nordic Games zapowiedziało oficjalnie premierę definitywnej i rozszerzonej wersji gry Darksiders II, która pierwotnie ukazała się w 2012 roku. Port ukaże się w tym roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wydawca przyznał również, że pracuje nad zupełnie nowym projektem związanym z marką.

Za protem stoją deweloperzy ze studia Gunfire Games

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, o których informowaliśmy jeszcze w połowie lutego, firma Nordic Games zapowiedziała właśnie oficjalnie grę Darksiders II: Deathinitive Edition. Produkcja jest rozszerzonym i poprawionym portem Darksiders II, które ukazało się pierwotnie w 2012 roku. Tytuł zostanie wydany zimą tego roku na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Producenci zapowiadają, że definitywną edycję napędzać będzie udoskonalony silnik, który wygeneruje na konsoli obraz w natywnej rozdzielczości 1080p. Zmodyfikowane oraz poprawione zostaną także rozległe poziomy produkcji, zarówno pod względem gameplayu jak i oprawy graficznej (nowe efekty, lepsze tekstury oraz animacje). Przyjrzano się również systemowi znajdowanych losowo przedmiotów oraz walce. Gra zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC, które według zapewnień producentów gwarantują około 30 godzin dodatkowej zabawy. Warto dodać, że za portem stoi zespół Gunfire Games, w którego skład wchodzą oryginalni deweloperzy serii.

Przypomnijmy, że Darksiders to seria przygodowych gier akcji, stworzona przez nieistniejące już studio Vigil Games. W zamierzeniu twórców, cykl miała składać się z co najmniej czterech odsłon, w których wcielalibyśmy się w kolejnych Jeźdźców Apokalipsy. Jego pierwsza część trafiła do sklepów w 2010 roku, premiera drugiej miała miejsce dwa lata później. Po bankructwie zespołu deweloperskiego oraz jego wydawcy – firmy THQ, marka została kupiona przez firmę Nordic Games, która od tamtej pory wielokrotnie wyrażała chęć kontynuowania sagi. Wydanie poprawionej i definitywnej edycji Darksiders II na PlayStation 4 jest kolejnym krokiem w tę stronę. Przedstawiciel spółki, w oficjalnej informacji prasowej, enigmatycznie potwierdza, że w przygotowaniu znajduje się duży projekt związany z Darksiders, ale jeszcze przez jakiś czas nie zostanie on ujawniony fanom.

Pod znakiem zapytania stoi na razie ewentualna premiera Deathfinitive Edition na PC. Darksiders II w przeciągu ostatnich lat było wielokrotnie przecenianą produkcja, której cyfrową wersję mogliśmy znaleźć w licznych promocyjnych zestawach sprzedawanych za grosze, takich jak Humble Bundle. Poza tym, zmiany wprowadzone do tytułu nie są chyba aż tak znaczące, by zachęcić wielu posiadaczy pecetów do wysupłania pełnej kwoty za kilkuletni produkt.

Definitywna edycja jest kolejnym krokiem an drodze do Darksiders III

Gra będzie zawierać wiele drobnych i większych porpawek

  1. Oficjalna strona Nordic Games