Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 czerwca 2015, 14:04

Threes! - zadebiutowała darmowa wersja doskonałej gry logicznej

W ofertach platform Google Play, App Store i Windows Phone Store zadebiutowała darmowa wersja Threes! - jednej z najlepszych gier logicznych 2014 roku. Dzięki temu zabiegowi produkcja studia Sirvo ma szansę odzyskać nieco rynku, utraconego na rzecz licznych klonów pokroju 2048.

Mimo znakomitych recenzji i ciepłego przyjęcia przez graczy, Threes! – jedna z najlepszych mobilnych gier logicznych 2014 roku – nie osiągnęła takiego sukcesu, na jaki zasłużyła. Głównym tego powodem były wyrastające jak grzyby po deszczu liczne klony, z hitowym 2048 na czele. Wielu twierdziło, że na niepowodzenie Threes! wpływ miał przede wszystkim fakt, że tytuł dwuosobowego studia Sirvo oferowany był za opłatą, podczas gdy większość najlepszych kopii można pobrać za darmo.

Studio Sirvo postanowiło wreszcie zmienić ten stan rzeczy i wypuściło wczoraj w ofercie platform App Store i Google Play darmową wersję Threes!. Co ważne, mamy tu do czynienia z identycznym doświadczeniem, jak w przypadku pełnopłatnej edycji (kosztującej około 12-13 złotych w zależności od platformy) – darmowa odsłona nie obsługuje mikropłatności, a jedynym nieudogodnieniem są wyświetlane co pewien czas reklamy. Warto też dodać, że bezpłatna wersja Threes! od kilkunastu dni oferowana jest także posiadaczom smartfonów z systemem Windows Phone.

Przypominam, że Threes! to matematyczna gra logiczna. Celem rozgrywki jest łączenie kafelków z wypisanymi nań liczbami w taki sposób, aby w efekcie uzyskać na nich jak najwyższe wartości. Zabawa toczy się na niewielkiej planszy o wymiarach 4 na 4 pola, co skutecznie podnosi poziom trudności. Rozgrywka kończy się, gdy zapełnimy wszystkie wolne miejsca i nie będziemy mogli wykonać żadnego dodatkowego ruchu. Uzyskany wynik przekazywany jest na światowe listy rankingowe. Niewątpliwą zaletą produkcji jest miła dla oka, dwuwymiarowa warstwa wizualna.