Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 maja 2015, 13:04

Najbardziej wyczekiwane przez naszych czytelników gry mobilne

W kolejnym przeglądzie ciekawych gier mobilnych omawiamy trzy nadchodzące produkcje, które według statystyk cieszą się największym zainteresowaniem wśród Was – naszych czytelników.

Nasz kolejny krótki przegląd postanowiliśmy poświęcić najbardziej wyczekiwanym grom mobilnym. Poniższe trzy tytuły wybraliście sami, choć nieświadomie. Przejrzeliśmy bowiem statystyki z naszych artykułów oraz wpisów w encyklopedii i na tej podstawie uzyskaliśmy odpowiedź na to, jakie pozycje cieszą się wśród Was największym zainteresowaniem.

Need for Speed: No Limits

Większość naszych czytelników wciąż gra także na pecetach i konsolach, więc nic dziwnego, że jedną z trzech najbardziej wyczekiwanych produkcji okazało się Need for Speed: No Limits. Ta wyścigowa seria miała do tej pory dużo szczęścia, jeśli chodzi o odsłony mobilne, a Need for Speed Most Wanted pozostaje jednym z najlepszych przedstawicieli swojego gatunku na smartfonach i tabletach.

Need for Speed: No Limits będzie stuprocentową zręcznościówką, stawiającą na maksymalnie dynamiczną jazdę kosztem realizmu. Fabuła gry skoncentruje się na nielegalnych wyścigach miejskich, a dużą atrakcją ma być system tuningowania, oferujący ogromną liczbę różnorodnych części do wyboru – w sumie możliwych kombinacji konfiguracji aut ma być aż 250 milionów. Wersja testowa zbiera do tej pory bardzo dobre opinie. Chwalony jest wysoki poziom trudności, dopracowany model jazdy i wspaniała grafika. Powodem do niepokoju może być za to wprowadzenie modelu darmowego z mikropłatnościami, gdyż gry wydawane przez Electronic Arts często miały problem z jego właściwą implementacją. Miejmy nadzieję, że te błędy nie zostaną tutaj powtórzone.

Assassin's Creed: Identity

Nasi czytelnicy z niecierpliwością wypatrują także premiery Assassin's Creed: Identity. To kolejna szalenie popularna pecetowa i konsolowa marka, która do tej pory nie miała szczęścia do mobilnych adaptacji. Assassin's Creed: Identity budzi spore nadzieje m.in. dlatego, że odtwarza na ekranie podstawowe mechanizmy serii. Już na samych screenach i filmikach całość wyraźnie przypomina „duże” odsłony – mamy kamerę umieszczoną zza plecami postaci i spore trójwymiarowe miasta, które możemy eksplorować za pomocą systemu parkouru.

Materiały graficzne są jednak trochę mylące, gdyż w rzeczywistości gra będzie zręcznościowym RPG-iem. Zapowiada się jednak obiecująco. Akcja osadzona zostanie w epoce renesansu, do wyboru będzie kilka odrębnych klas, a zabawa polegać ma na wykonywaniu tradycyjnych misji. Mechanizmy walki zostaną opracowane tak, aby o wyniku starcia decydował zarówno nasz własny refleks, jak i umiejętności postaci. Wszystko to prezentuje się bardzo dobrze i opinie z testów są na razie pozytywne, ale ponownie wszystko rozbije się o to, jak zaimplementowany zostanie model darmowy z mikropłatnościami.

Angry Birds Fight!

Wśród najbardziej wyczekiwanych gier znalazła się także jedna marka, której korzenie znajdują się na rynku mobilnym. Na świecie pozycja studia Rovio mocno osłabła w ostatnich latach, ale wśród naszych czytelników fiński zespół wciąż ma wielu fanów. Angry Birds Fight! nie będzie typowym przedstawicielem tej serii. Zamiast tego stanowić ma mieszankę RPG-a i gry logicznej typu match-3.

Sercem zabawy będzie toczenie bitew, w których ataki i umiejętności aktywować będziemy poprzez tworzenie ciągów przynajmniej trzech elementów tego samego typu. Nie zabraknie oczywiście systemu rozwoju postaci i fabularnej kampanii. Hybrydy match-3 i RPG-ów są obecnie bardzo popularne, więc rodzi się pytanie, czy na tak zatłoczonym rynku autorzy będą w stanie przyciągnąć czymś uwagę graczy. Z dotychczasowych informacji nie zanosi się, aby Finowie zaoferowali jakiekolwiek świeże pomysły, ale za powinni dostarczyć świetną oprawę i wysoki poziom dopracowania. Ponadto zaletą może okazać się położenie nacisku na tryb multiplayer, pozwalający na rywalizowanie z użytkownikami z całego świata.