Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 stycznia 2017, 14:59

autor: Adrian Werner

Potion Explosion - rozpoczęło się mobilne warzenie magicznych eliksirów

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło Potion Explosion, czyli oparta na popularnej planszówce gra logiczna obracająca się wokół warzenia magicznych eliksirów.

Firma Asmodee Digital wyrobiła sobie opinię jednego z najlepszych zespołów specjalizujących się w tworzeniu mobilnych adaptacji popularnych planszówek. Do sprzedaży trafiła właśnie najnowsza produkcja tej ekipy, czyli Potion Explosion.

POTION EXPLOSION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Clangore
  2. Wydawca: Asmodee Digital
  3. Gatunek: gra logiczna
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: gra premium

Gra przenosi nas do szkoły znanej jako Magiczna Akademia Horribilorum. Cała zabawa obraca się wokół lekcji warzenia eliksirów. My wcielamy się w uczniów dopiero rozpoczynających naukę w tej dziedzinie. Początkowo dostajemy więc do sporządzenia najprostsze mikstury, ale gdy już je opanujemy zaczynamy otrzymywać coraz bardziej skomplikowane przepisy.

Warzenie eliksirów zostało zrealizowane w formie przypominającej trochę gry logiczne typu match-3. Gracz musi według przepisów wybierać właściwe składniki spośród masy wrzucanych na planszę. Usunięcie jednego z nich powoduje, że wszystkie powyżej spadają o jedną pozycję w dół, a zetknięcie się dwóch o tym samym typie skutkuje eksplozją, co jednak również transportuje składniki do mikstury. Rozgrywkę utrudnia fakt, że mamy ograniczoną ilość miejsca w zbiorniku, gdzie mieszamy eliksir. Cała zabawa obraca się więc wokół starannego planowania reakcji łańcuchowych.

Gra wiernie odtwarza reguły stołowego pierwowzoru. - Potion Explosion - rozpoczęło się mobilne warzenie magicznych eliksirów - wiadomość - 2017-01-30
Gra wiernie odtwarza reguły stołowego pierwowzoru.

Gra pozwala na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji, gdzie możemy wybrać przeciwnika spośród trzech postaci o różnych poziomach umiejętności oraz stylach rozgrywki. Nie zabrakło także opcji multiplayer, oferującej okazję do zmierzenia się z graczami z całego świata oraz rywalizowania w ramach stale aktualizowanych sieciowych rankingów.

Potion Explosion ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu gra kosztuje ok. 25 złotych i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

  1. Potion Explosion w App Store
  2. Potion Explosion w Google Play
  3. Oficjalna strona gry