Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Crypt of the NecroDancer: Amplified (PC)
OkładkaCrypt of the NecroDancer: Amplified (PC)

Crypt of the NecroDancer: Amplified

Niesamodzielny dodatek do ciepło przyjętej, oryginalnej gry roguelike Crypt of the NecroDancer studia Brace Yourself Games.

To jest dodatek do gry Crypt of the NecroDancer.

RPG | roguelike | dungeon-crawler | muzyczne | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Crypt of the NecroDancer: Amplified Premiera

12lip2017

PC

22sty2019

PS4 XONE

Gry podobne do Crypt of the NecroDancer: Amplified

Darkest Dungeon

Dungeon Rushers

Darkest Dungeon

Crypt of the NecroDancer: AMPLIFIED jest rozszerzeniem do ciepło przyjętej gry typu roguelike, zatytułowanej Crypt of the NecroDancer. Dodatek został wydany na platformie PC, a za jego opracowanie odpowiada niewielkie, niezależne studio Brace Yourself Games.

Fabuła

Akcja Crypt of the NecroDancer: AMPLIFIED została osadzona przed wydarzeniami opowiedzianymi w podstawowej wersji gry. Tym razem gracze wcielają się w zmiennokształtną postać imieniem Nocturna, która trafia do poznanych w pierwowzorze lochów. Fabuła prezentowana jest przede wszystkim w formie przerywników filmowych.

Mechanika

Pod względem mechaniki Crypt of the NecroDancer: AMPLIFIED na platformie PC nie odbiega w znaczący sposób od podstawowej wersji gry. Nadal mamy zatem do czynienia z intrygującą hybrydą roguelike'a i gry muzycznej, w której przychodzi nam eksplorować tytułową, generowaną losowo kryptę, zdobywać coraz potężniejszy ekwipunek i walczyć z napotkanymi przeciwnikami. Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, także tutaj oponenci poruszają się po pokrytej siatką kwadratów planszy w rytm muzyki we własnym, unikalnym stylu, a kluczem do zwycięstwa jest odkrycie właściwej kombinacji ruchów. Warto przy tym pamiętać, że zgodnie z filozofią gatunku „rogalików”, śmierć ma tutaj charakter permanentny, zatem w przypadku niepowodzenia nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć zabawę od nowa.

DLC wprowadza szereg nowych elementów, z których najważniejsze to nowe rodzaje lochów oraz towarzysze – protagonistka nie jest skazana na samotną przeprawę, bowiem wraz z nią walczą rozmaici zwierzęcy kompani. Ponadto, pozycja może pochwalić się dwudziestoma nowymi piosenkami, a także dodatkowymi remiksami autorstwa FamilyJules, A_rival, Virt oraz Girlfriend Records.

Kwestie techniczne

Crypt of the NecroDancer: AMPLIFIED na platformie PC wygląda i działa dokładnie tak samo, jak podstawowa wersja gry, której wymaga do działania. Dwuwymiarowa oprawa graficzna, zrealizowana w stylistyce pixel art prezentuje zatem przyzwoity poziom wykonania, a dynamiczna muzyka nadal potrafi wpaść w ucho.

Ostatnia modyfikacja 8 sierpnia 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crypt of the NecroDancer: Amplified

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Crypt of the NecroDancer: Amplified Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
PC
XONE
PS4