Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Cult of the Lamb (PC)
OkładkaCult of the Lamb (PC)

Cult of the Lamb PC

Opracowany przez Massive Monster roguelike, w którym wcielamy się w opętanego baranka, uchronionego przed marnym losem przez tajemniczego nieznajomego. Aby spłacić swój dług, główny bohater Cult of the Lamb musi zbudować i utrzymać silną i lojalną mu sektę.

Akcji | fantasy | roguelike | elementy strategiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cult of the Lamb Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Massive Monster wydawca: Devolver Digital Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Cult of the Lamb to gra akcji typu roguelike, opracowana przez niezależne studio Massive Monster, odpowiedzialne również za takie produkcje, jak Never Give Up czy The Adventure Pals. Wydaniem gry zajęła się amerykańska firma Devolver Digital, a jej zwiastun zaprezentowano na wirtualnych targach gamescon 2021. Póki co tytuł zapowiedziano wyłącznie na komputery osobiste PC.

Fabuła

W produkcji tej gracze mają okazję wcielić się w tytułowego baranka, ocalonego przed egzekucją przez tajemniczego, demonicznego nieznajomego. Główny bohater zostaje obdarzony potężną mocą, dzięki której nie tylko stawia opór swoim przeciwnikom, ale też zdobywa uznanie pozostałych mieszkańców jego świata. Moc ta nie została mu jednak przyznana za darmo. Aby spłacić swój dług protagonista staje na czele świeżo założonego kultu. Jego celem jest nie tylko szerzenie słowa i pozyskiwanie nowych wyznawców, ale też eliminacja pozostałych sekt, prowadzonych przez fałszywych proroków.

Mechanika

Chcąc pozyskać nowych wyznawców główny bohater nieraz wyrusza w rozległy świat, stworzony w oparciu o losowo generowaną mapę i składający się z 5 tajemniczych regionów, pełnych skarbów, sekretów oraz różnorodnych przeciwników. Niebezpieczna okazuje się nie tylko dzika fauna, ale też inne kulty, prowadzone przez konkurencyjnych proroków. Walka z hordami przeciwników i unicestwianie przywódców pozostałych sekt pozwala na wchłanianie ich mocy. W Cult of the Lamb istotne jest również wzmacnianie wiary swej trzody poprzez kazania, a także dbanie o zadowolenie czczonego bóstwa poprzez odprawianie mrocznych rytuałów i wznoszenie nowych budowli, tworzonych ze zgromadzonych w trakcie wojaży zasobów.

Kwestie techniczne

Gra posiada dwuwymiarową grafikę, o oprawie zarówno mrocznej, jak i uroczej.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cult of the Lamb: 16+