Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2024, 13:34

autor: Kamil Kleszyk

Nowa gra twórcy Dead Cells, dodatek do Talos Principle 2 i duża aktualizacja przebojowego Cult of the Lamb. Devolver Digital jak zwykle nie zawiodło

Podczas zorganizowanego przez Devolver Digital pokazu miało miejsce kilka ciekawych ogłoszeń dotyczących Cult of the Lamb i The Talos Principle 2. Nie zabrakło również zapowiedzi nowych gier.

Źródło fot. Devolver Digital.
i

Summer Game Fest to nie jedyny pokaz, jaki miał wczoraj miejsce. Oprócz wielkiego wydarzenia zorganizowanego przez Geoffa Keighleya odbyła się także nieco skromniejsza, ale obfitująca w niewiele mniejsze emocje prezentacja Devolver Digital. Dla tych, którzy nie śledzili tej ponaddwudziestominutowej transmisji, przygotowaliśmy podsumowanie naszym zdaniem najciekawszych ogłoszeń.

Tenjutsu

Tenjutsu to dzieło Sebastiena Benarda, głównego projektanta popularnego Dead Cells. Produkcja opisywana jest jako „gra typu roguelike z realistyczną walką”. Akcja Tenjutsu została osadzona na terenie Secret Garden City.

Gracze wcielą się w zbuntowaną członkinię yakuzy, która chce przeciwstawić się swoim byłym współpracownikom. Na ich drodze staną cztery potężne przestępcze syndykaty. Aby je pokonać, będziemy musieli opanować brutalny system walki i rozbudować różnorodny arsenał broni, ulepszeń i technik.

Data premiery Tenjutsu nie została jeszcze ogłoszona. Produkcja trafi na PC oraz nieujawnione jeszcze konsole.

  1. Tenjutsu – karta gry na Steamie

Cult of The Lamb: Unholy Alliance

Podczas prezentacji Devolver Digital nie zabrakło także zapowiedzi nowej aktualizacji do Cult of the Lamb. Unholy Alliance – bo tak brzmi jej tytuł – to update, który doda do popularnego roguelike’a rozgrywkę w trybie współpracy dla dwóch graczy oraz nową grywalną postać – kozę. Twórcy gry, studio Massive Monster, potwierdzili, że oprócz kampanii aktualizacja zawiera zmiany w istniejących minigrach, tak aby mogła w nich uczestniczyć dwójka graczy. Unholy Alliance wzbogaci roguelike’a o dodatkową zawartość, taką jak nowe budynki, runy, cechy towarzyszy, zadania i więcej sekretów do odkrycia.

Aktualizacja Cult of the Lamb: Unholy Alliance zostanie udostępniona bezpłatnie na PlayStation 5, Xboxach Series X/S, PlayStation 4, Switchu i PC 12 sierpnia.

  1. Cult of The Lamb – karta gry na Steamie

The Talos Principle 2: Road to Elysium

Na tegoroczny pokaz Devolver Digital nie mogą również narzekać fani gry logicznej The Talos Principle 2. W trakcie transmisji zaprezentowano bowiem nadchodzący dodatek do produkcji studia Croteam zatytułowany Road to Elysium. Trzyczęściowe rozszerzenie zostanie osadzone po wydarzeniach z podstawki i wzbogaci grę o kolejną porcją zagadek do rozwiązania. Gracze będą mieli szansę poznać ciąg dalszy „ewolucji świata robotów i ujrzeć kluczowe momenty podróży 1k z nowej perspektywy”.

Road to Elysium zadebiutuje 14 czerwca na pecetach oraz konsolach PS4, PS5, XOne i XSX/S.

  1. The Talos Principle 2: Road to Elysium – karta gry na Steamie

Possessor(s)

Warto wspomnieć jeszcze o jednej ciekawie prezentującej się produkcji, która zaszczyciła pokaz Devolver Digital. Mowa o Possessor(s), grze akcji studia Machine Heart, której bohaterką jest dziewczyna o imieniu Luca. Protagonistka opętana przez tajemniczą istotę o imieniu Rehm, przemierza zniszczone w wyniku międzywymiarowej katastrofy miasto w celu znalezienia odpowiedzi na to, co było jej przyczyną.

Sercem ukazanej z boku rozgrywki jest „zgrabne, dynamiczne pokonywanie platform dzięki szerokiemu wachlarzowi zdolności poruszania się, które działają też podczas zaciętych, precyzyjnych walk”.

Possessor(s) trafi na PC w 2025 roku.

  1. Possessor(s) – karta gry na Steamie

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej