futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 23 listopada 2023, 15:22

autor: Paweł Woźniak

Najlepsze gry na słaby komputer. Ranking na 2023 rok

Masz bardzo słaby i/lub stary komputer? Nic straconego! Nadal pojawiają się gry, w których będziesz mógł swobodnie się bawić. Oto lista najlepszych w 2023 roku

Spis treści

Sytuacja na rynku kart graficznych i sprzętu komputerowego nie pozwala Wam na przesiadkę na mocniejszy komputer? A może szukacie tytułów, w które zagracie nawet na średniej klasy laptopie? Jeśli tak, to dobrze trafiliście! Dzisiaj przedstawiamy Wam względnie nowe gry (czyli te, które ukazały się najpóźniej w 2020 roku), które odpalicie na słabym sprzęcie.

Aby uruchomić większość z nich wystarczy Wam 4 GB pamięci RAM, dwurdzeniowy procesor oraz karta graficzna z 1 GB pamięci VRAM. Co więcej, posiadając nieznacznie lepsze parametry w swoich jednostkach, będziecie mogli cieszyć się płynną rozgrywką nawet na wyższych ustawieniach graficznych. Postaraliśmy się wybrać różnorodne tytuły (na tyle, na ile było to możliwe), aby każdy gracz mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie.

WASZE PROPOZYCJE

Znacie jakieś tytuły, które pasują do przyjętych przez nas założeń, a które nie znalazły się na tej liście? Wspomnijcie o nich w komentarzach – niech wieść o dobrych grach z małymi wymaganiami sprzętowymi niesie się wśród wszystkich naszych czytelników!

AKTUALIZACJA 2023

Lista została poszerzona o cztery nowe tytuły. Ich opisy znajdziecie na dwóch ostatnich stronach. Rozbudową rankingu zajął się Mateusz „rassi” Ługowik.

Valorant

Czym jest Valorant?

Valorant to sieciowa strzelanka stworzona przez Riot Games, czyli twórców League of Legends. Podstawowe założenia rozgrywki to połączenie kilku elementów znanych z innych popularnych produkcji z tego gatunku. Mamy więcej tutaj starcia 5 na 5 na dedykowanych ku temu mapach, a zadaniem graczy w każdej rundzie jest podłożenie tzw. spike’a w wyznaczonym miejscu lub powstrzymanie przeciwników od zrobienia tego (cel naszej drużyny zależny jest od tego, po której stronie konfliktu akurat się znajdujemy – ta zmienia się zawsze po pierwszych dwunastu rundach). Zwycięstwo osiąga się poprzez wygranie trzynastu rund.

W grę Valorant zagrasz w usłudze Xbox Game Pass

Podobnie jak np. w CS-ie na początku rundy każdy z graczy może zakupić pancerz oraz broń, dlatego ważnym aspektem rozgrywki jest utrzymanie solidnej ekonomii, by w najważniejszych rundach było nas stać na najmocniejsze wyposażenie. W odróżnieniu do wspomnianej wcześniej strzelanki Valve Valorant oferuje graczom wybór bohaterów, którzy posiadają rozmaite taktyczne umiejętności (aczkolwiek te również należy przed każdą rundą zakupić w sklepie).

Dla kogo jest Valorant?

Valorant to ciekawa propozycja dla każdego fana sieciowych shooterów. Jak napisałem na początku, jest to połączenie sprawdzonych elementów, które działa zaskakująco dobrze. Dodatkowo twórcy dbają o częste aktualizacje zawartości swojej produkcji – od dnia premiery dodano do niej nowe mapy, bohaterów i kilka osobnych trybów gry. Prężnie rozwija się także scena e-sportowa Valoranta – mistrzostwa świata cieszą się olbrzymią popularnością. Strzelanka Riot Games bez wątpienia jest obecnie dużą konkurencją dla będącego od lat na szczycie Counter-Strike’a.

Minimalne wymagania:

  1. Procesor: Intel Core 2 Duo E8400
  2. Karta graficzna: Intel HD 4000
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  1. Więcej o grze Valorant

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Najlepsze gry 2021 roku, które przejdziesz w 10 godzin
Najlepsze gry 2021 roku, które przejdziesz w 10 godzin

Nie każdy może pozwolić na spędzenie kilkudziesięciu godzin przy jednej grze. Wybraliśmy więc najlepsze pozycje 2021 roku, które wymagają o wiele mniej czasu na przejście. Naszą górną granicą było dziesięć, jakże skromnych, godzin.