Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2016, 13:13

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Kultowa bijatyka The Warriors od Rockstara pojawiła się na PlayStation 4

Kolejny klasyk studia Rockstar pojawił się dziś na PlayStation 4. Tym razem chodzi o The Warriors, kultową chodzoną bijatykę z 2005 roku, opartą na filmie akcji Wojownicy. Gracze wcielają się w nowojorskich gangsterów z lat 70. i muszą przedrzeć się przez armię zbirów.

Ni stąd, ni zowąd studio Rockstar Games wypuściło na PlayStation 4 The Warriors – klasyczną bijatykę z PlayStation 2. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Bully i Manhunt, gra pojawiła się bez wcześniejszej zapowiedzi w sklepie PlayStation Store w wersji przeznaczonej na najnowszą konsolę firmy Sony, gdzie można ją kupić za 63 zł. Nie jest to co prawda pełnoprawny remaster z odświeżoną grafiką, ale rzecz jasna zadbano, by gracze mogli odpalić tytuł w rozdzielczości full HD (1080p), a także korzystać z takich funkcji, jak trofea, Share Play, gra zdalna i inne.

Młodsi gracze mogą wreszcie wypróbować The Warriors Rockstara na swoich nowych konsolach. - Kultowa bijatyka The Warriors od Rockstara pojawiła się na PlayStation 4  - wiadomość - 2016-07-05
Młodsi gracze mogą wreszcie wypróbować The Warriors Rockstara na swoich nowych konsolach.

Przypomnijmy, że The Warriors to trójwymiarowa bijatyka oparta na motywach filmu Wojownicy z 1979 roku. Gracz wciela się w członka tytułowego gangu, który zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo przywódcy innej szajki. Wraz z towarzyszami usiłuje on przedrzeć się przez ulice Nowego Jorku, rojące się od pałających żądzą zemsty wrogich gangsterów. Pierwotnie The Warriors ukazało się na PlayStation 2 i Xboksie pod koniec 2005 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy (średnia ocen na Metacriticu wynosi 84). Kilka miesięcy później pojawiła się udana konwersja na przenośne PlayStation Portable.

  1. Oficjalna strona gry The Warriors