Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2016, 13:21

autor: Góral

Twórcy chińskiego klona Overwatch odrzucają oskarżenia o plagiat

Pamiętacie Legend of Titan - chińską podróbkę Overwatch, o której pisaliśmy kilka tygodni temu? Dziś mamy kolejne informacje na jej temat. Okazało się, że deweloperzy nie za bardzo rozumieją zarzuty o plagiat oraz nie widzą zbyt wielu podobieństw swojego tytułu do hitu Blizzarda i zamierzają dalej inwestować w produkcję.

Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o Legend of Titan – chińskiej podróbce popularnej strzelanki Overwatch od studia Blizzard Entertainment. Wkrótce po tym, jak o grze dowiedział się cały świat, jej producenci wystosowali oświadczenie, w którym stwierdzili, że to tylko pokazówka technologii, a nie gra sama w sobie. Sytuacja ta jest już nieaktualna, gdyż deweloperzy ponownie zabrali głos w sprawie, odrzucając wszelkie zarzuty związane ze skopiowaniem pomysłów amerykańskiego giganta. Twórcy Legend of Titan stwierdzili bowiem, że jedyne, co wspólnego ma ich gra z Overwatchem jest przynależność gatunkowa (FPS + MOBA). Poza tym więcej dzieli oba projekty niż łączy – chińska gra jest darmowa, a co za tym idzie ma inną mechanikę, inne tryby itd. Mało tego, firma nie zamierza się przejmować „bezpodstawnymi” zarzutami o kopiowanie, zainwestowała już w swój tytuł 760 tysięcy dolarów i zamierza wydać kolejne 2 miliony dolarów.

Ciężko w takim przypadku napisać coś sensownego, bo skoro twórcy nie widzą tutaj żadnych podobieństw…

Trupia Wdowa w Overwatch. - Twórcy chińskiego klona Overwatch odrzucają oskarżenia o plagiat - wiadomość - 2016-07-05
Trupia Wdowa w Overwatch.
Odpowiednik Trupiej Wdowy z Legend of Titan. - Twórcy chińskiego klona Overwatch odrzucają oskarżenia o plagiat - wiadomość - 2016-07-05
Odpowiednik Trupiej Wdowy z Legend of Titan.

… to chyba nie ma co dalej się rozwodzić na ten temat. Tak czy siak, Legend of Titan ma stać się flagowym projektem studia Xian Vulcan Network Technology na urządzeniach mobilnych oraz w przeglądarkach i niewykluczone, że na chińskim rynku faktycznie odniesie duży sukces.

Overwatch to przeznaczona do zabawy w multiplayerze strzelanka autorstwa znanego wszem i wobec studia Blizzard Entertainment. Produkcja pozwala wcielić się w wiele zróżnicowanych postaci dysponujących unikalnymi zdolnościami, które przydają się w określonych sytuacjach podczas walki. Tytuł ukazał się pod koniec maja bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych i okazał się wielkim sukcesem, zgarniając bardzo wysokie oceny w mediach oraz przyciągając do siebie tłum graczy.