Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2016, 13:59

autor: Maciej "Makek" Kowalczyk

SEGA przejmuje studio Amplitude – twórców gier z serii Endless

Firma SEGA poinformowała o kupieniu francuskiego producenta gier wideo – Amplitude Studios. Deweloperzy, znani z takich tytułów jak Endless Legend czy Endless Space, dołączą tym samym do wydawcy mającego już pod swoimi skrzydłami studia odpowiedzialne za inne popularne strategie – Total War czy Company of Heroes.

SEGA jest coraz cześciej kojarzona jako wydawca wielu uznanych serii strategicznych. Firma ta była odpowiedzialna za wypuszczenie Company of Heroes 2, produkcji z cyklu Total War, a w nadchodzącej przyszłości – oprócz wydania Warhammer 40,000: Dawn of War III – także za gry z serii Endless. Wszystko za sprawą przejęcia przez SEGĘ studia Amplitude, znanego właśnie z wyprodukowania Endless Space, Endless Legend czy Dungeon of The Endless.

Endless Space 2 zostanie wydane już pod banderą firmy SEGA. - SEGA przejmuje studio Amplitude – twórców gier z serii Endless - wiadomość - 2016-07-05
Endless Space 2 zostanie wydane już pod banderą firmy SEGA.

Na temat najnowszego zakupu firmy wypowiedział się Jurgen Post – prezes SEGA Europe:

SEGA przejmuje studio Amplitude – twórców gier z serii Endless - ilustracja #2„Możliwość dołączenia do naszej firmy tak dobrze prosperującego studia jak Amplitude jest czymś niezwykle ekscytującym dla SEGI. Umocni to pozycję SEGA Europe na rynku jako lidera w publikowaniu wysokiej jakości gier komputerowych.”

Pierwszą nową produkcją Amplitude Studios, której wypuszczeniem zajmie się SEGA, będzie Endless Space 2. Gra ma pojawić się we Wczesnym Dostępie jeszcze w tym roku. Ponadto, nowy wydawca będzie odpowiedzialny także za ponowne wydanie wcześniejszych tytułów francuskiego dewelopera, np. w ramach tanich serii.

Debiutancką grą Amplitude Studios było Endless Space z 2012 roku. - SEGA przejmuje studio Amplitude – twórców gier z serii Endless - wiadomość - 2016-07-05
Debiutancką grą Amplitude Studios było Endless Space z 2012 roku.

Na temat dołączenia do SEGI wypowiedział się także Mathieu Girard z Amplitude Studios:

SEGA przejmuje studio Amplitude – twórców gier z serii Endless - ilustracja #4„Przyłączenie się do rodziny SEGA podsumowuje pięć lat naszej ciężkiej pracy w Amplitude Studios. Dla gier z serii Endless oznacza przebywanie obok takich serii jak Total War czy Dawn of War – cyklów ze świetnym rodowodem. Uważamy, że jest to miejsce, na które zasługują nasze produkcje i pozwoli im to wznieść się na wyższy poziom.”

SEGA przejmuje studio Amplitude – twórców gier z serii Endless - ilustracja #5

Studio Amplitude zostało założone w 2011 roku przez byłych pracowników Ubisoftu. Na ten moment w dorobku firmy znajdują się trzy główne produkcje: debiutanckie Endless Space z 2012 roku oraz Endless Legend i Dungeon of The Endless z 2014 roku. Pierwsze dwie gry są typowymi strategiami turowymi z gatunku 4X – czyli produkcji nastawionych na eksplorację, ekspansję, eksploatację oraz eksterminację. Obydwa tytuły zebrały dobre oceny w recenzjach – w serwisie Metacritic ich noty wynoszą odpowiednio 77% i 82%. Zbliżająca się nowa gra – Endless Space 2 – ma nawiązywać do swoich poprzedników i po raz kolejny przeniesie nas w odległą przyszłość, pozwalając wziąć udział w galaktycznym konflikcie.