Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Creature Quest (AND)
OkładkaCreature Quest (AND)

Creature Quest

Hybryda strategii turowej i gry RPG, opracowana przez studio VC Mobile Entertainment. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, a zabawa sprowadza się do kolekcjonowania rozmaitych potworów o zróżnicowanych zdolnościach.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Creature Quest Premiera

24sty2017

AND

25sty2017

iOS

Creature Quest to wydana na mobilny system AND i iOS mieszanka strategii i RPG-a. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio VC Mobile Entertainment. Głównym projektantem był Jon Van Caneghem – ojciec serii Might & Magic oraz jej spin-offa, czyli cyklu Heroes of Might & Magic.

Fabuła

Gra przenosi nas do standardowej bajkowej krainy fantasy. Zamieszkują ją różnorodne postacie i potwory, a cała zabawa obraca się wokół ich kolekcjonowania. Autorzy nie silili się na rozbudowaną warstwę fabularną. Zamiast kampanii napędzanej jedną główną historią, gracze bawią się w samodzielne misje i przygody, w większości stanowiące jedynie pretekst do rozgrywki.

Mechanika

Wydane na system AND i iOS Creature Quest to turowa strategia wzbogacona elementami RPG. Zabawę zaczynamy z piątką podopiecznych, ale w sumie autorzy przygotowali ponad pięćset typów istot, które możemy dołączyć do naszego zbioru. Znajdziemy wśród nich zarówno typowe bestie, jak i człekokształtne istoty oraz spory wybór ludzkich bohaterów.

Tych podległych rozkazom gracza wojowników wykorzystujemy głównie do toczenia bitew. Rozgrywane są one w systemie turowym, który oferuje prostą mechanikę. Decydujemy jedynie o tym, kto z naszych podwładnych wykona akcję w danym momencie oraz czy będzie to standardowy atak, czy też może postać aktywuje zdolność specjalną.

Zabawę urozmaicają elementy RPG pozwalające na rozwijanie zdolności podwładnych za pomocą zgromadzonych w walce punktów doświadczenia. Stworki mogą również ewoluować, przeobrażając się w potężniejsze formy. Do tego dochodzi mechanika uczenia się nowych zaklęć oraz spory wybór magicznych przedmiotów wpływających na statystyki. Możliwości ulepszania zdolności bojowych jest więc sporo.

Tryby gry

Creature Quest oferuje trzy tryby rozgrywki. Możemy bawić się w Przygody (ang. Quests), podczas których eksplorujemy mapy, gromadzimy skarby i walczymy z napotkanymi wrogami. Druga opcja to tzw. Wieża Bitewna (ang. Battle Tower), gdzie na każdym piętrze czekają coraz potężniejsi przeciwnicy. Ostatni tryb (Dungeon Challenge) oferuje potyczki PvP, pozwalające na rywalizowanie z innymi graczami i walkę o pozycje w sieciowych rankingach. Gracze budują tutaj własny loch, przez który próbują przebić się inni użytkownicy, chcący dostać się do naszych skarbów. Oczywiście, my również możemy przeprowadzać własne szturmy na cudze podziemia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Creature Quest: 12+

Creature Quest Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND