Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Battlestar Galactica: Squadrons (iOS)
OkładkaBattlestar Galactica: Squadrons (iOS)

Battlestar Galactica: Squadrons

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych turowa gra strategiczna studia Ludia, stworzona na licencji popularnego serialu telewizyjnego Battlestar Galactica. Fabuła gry podąża za scenariuszem serialowego pierwowzoru.

Strategiczne | science fiction | turowe | seriale TV | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlestar Galactica: Squadrons Premiera

9lis2016

iOS AND

producent: Ludia wydawca: Ludia Strona oficjalna

Gry podobne do Battlestar Galactica: Squadrons

Star Wars: Galaxy of Heroes

The Witcher Adventure Game

Heroes of Dragon Age

Battlestar Galactica: Squadrons to wydana na platformę AND i iOS mobilna strategia bitewna wzbogacona elementami karciankowymi. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją studio Ludia.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, produkcja osadzona jest w uniwersum serialu Battlestar Galactica, który wystartował w 2003 roku. Gra podąża za scenariuszem telewizyjnego pierwowzoru. Dwanaście kolonii zostaje więc zaatakowanych przez armię robotów znanych jako Cylony, w wyniki czego zniszczeniu ulegają planety i niemalże cała flota ludzkości. Ocalała garstka statków cywilnych dołącza do ostatniego sprawnego gwiezdnego krążownika, czyli tytułowej Battlestar Galactica, aby spróbować uciec i znaleźć nowy dom. Ich tropem cały czas podążają jednak siły Cylonów, które nie spoczną póki nie doprowadzą do ostatecznej zagłady ludzkości.

Produkcja przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy. Autorzy przygotowali obszerną kampanię fabularną, podczas której bierzemy udział w różnych eventach, wypełniamy konkretne misje oraz prowadzimy dialogi, odkrywając nowe fragmenty historii. Całość ściśle odtwarza scenariusze telewizyjnego pierwowzoru i podczas zabawy mamy okazję spotkać wszystkie najważniejsze postacie z serialu.

Mechanika

Pod względem mechanizmów wydane na mobilny system AND i iOS Battlestar Galactica: Squadrons jest strategią doprawioną lekkimi elementami karciankowymi, która koncentruje się na toczeniu kosmicznych bitew w małej skali. Zabawa obraca się wokół kolekcjonowania statków kosmicznych. Każdy taki model ma postać karty, które są wykorzystywane do przywoływania jednostek do walki. Same potyczki gwiezdne odbywają się jednak w typowym dla strategii turowych stylu, gdzie na ekranie wyświetlane są wszystkie statki, a my wydajemy im rozkazy atakowania konkretnych celów.

Dodatkową motywację do kontynuowania zabawy zapewnia system ulepszania statków za pomocą części zabranych z wraków pokonanych jednostek wroga. Zbalansowanie maszyn bazuje na prostej mechanice typu „papier, nożyce, kamień”. Występuje tu pięć typów statków, każdy szczególnie skuteczny przeciwko jednemu konkretnemu rodzajowi, a słaby przeciwko innemu.

Kwestie techniczne

Battlestar Galactica: Squadrons oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, której najładniejszym elementem są pełne detali, trójwymiarowe modele statków. Natomiast postacie wykonano w dwóch wymiarach, posługując się przerobionymi zdjęciami aktorów z serialu.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Battlestar Galactica: Squadrons: 12+

iOS
AND