Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 listopada 2016, 11:09

autor: Adrian Werner

Battlestar Galactica: Squadrons - mobilna gra bitewna trafiła na iOS-a i Androida

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło Battlestar Galactica: Squadrons, czyli mobilna gra bitewna oparta na licencji popularnego serialu.

Obecnie ilość wypuszczanych na rynek mobilny gier jest tak duża, że trudno jest się wybić nowym produkcjom. Jednym ze sposobów na wyróżnienie się z tłumu jest wykorzystanie jakiejś znanej marki. Tą właśnie drogą poszło studio Ludia tworząc strategię bitewną Battlestar Galactica: Squadrons.

Zgodnie z tytułem, produkcja osadzona jest w uniwersum z serialu Battlestar Galactica, który wystartował w 2003 roku. Gra podąża za scenariuszem telewizyjnego pierwowzoru. Dwanaście kolonii zostaje więc zaatakowanych przez armie robotów znanych jako cyloni, w wyniki czego zniszczeniu ulegają wszystkie planety i niemalże cała flota ludzkości. Ocalała garstka statków cywilnych dołącza do ostatniego sprawnego gwiezdnego krążownika, czyli tytułowego Battlestar Galactica, aby spróbować uciec i znaleźć nowy dom. Ich tropem cały czas podążają jednak siły cylonów, które nie spoczną, póki nie doprowadzą do ostatecznej zagłady ludzkości.

Pod względem mechanizmów gra jest hybrydą strategii bitewnej i karcianki. Zabawa obraca się wokół kolekcjonowania statków kosmicznych, które mogą należeć do obu frakcji. Każdy taki model ma postać karty i własnoręcznie stworzone talie są wykorzystywane do przywoływania jednostek do walki. Same potyczki gwiezdne odbywają się jednak w typowym dla strategii turowych stylu, gdzie na ekranie wyświetlane są wszystkie statki, a my wydajemy im rozkazy atakowania konkretnych celów.

Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa ulepszanie statków za pomocą części zabranych z wraków pokonanych jednostek wroga. Balans maszyn bazuje na prostej mechanice typu „papier, nożyce, kamień”. Typów statków jest pięć i każdy z nich jest wyjątkowo skuteczny przeciwko jednemu konkretnemu typowi, a słaby przeciwko innemu.

Co ciekawe, całość przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy. Odbywa się to w ramach obszernej kampanii fabularnej, z konkretnymi misjami, eventami i sekcjami dialogowymi. Całość ściśle odtwarza scenariusze telewizyjnego pierwowzoru i podczas zabawy mamy okazję spotkać wszystkie najważniejsze postacie z serialu.

Battlestar Galactica: Squadrons ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Battlestar Galactica: Squadrons w App Store

Battlestar Galactica: Squadrons w Google Play