Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2016, 11:00

autor: Adrian Werner

Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games?

Dzięki strajkowi aktorów podkładających głosy w grach dowiedzieliśmy się, że studio Telltale Games prawdopodobnie pracuje nad grą opowiadającą o przygodach Strażników Galaktyki, czyli grupie bohaterów, których mogliśmy obejrzeć dwa lata temu w filmie Guardians of the Galaxy.

W kwietniu studio Telltale Games poinformowało, że nawiązało współpracę z firmą Marvel, której owocem będą gry osadzone w komiksowym uniwersum tego wydawnictwa. Od tego czasu twórcy nabrali wody w usta, ale teraz wyciekły informacje sugerujące, że nieujawniony jeszcze projekt opowie o przygodach Strażników Galaktyki, czyli grupy, którą mogliśmy obejrzeć m.in. w filmie z 2014 roku.

Grupa stała się sławna dzięki filmowi. - Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games? - wiadomość - 2016-11-14
Grupa stała się sławna dzięki filmowi.

Informacje te wypłynęły na światło dzienne za sprawą trwającego obecnie strajku aktorów podkładających głosy w grach. Zrzeszający ich związek zawodowy SAG-AFTRA wypuścił listę projektów, co do których nie wypracowano jeszcze porozumień. Wśród nich znalazła się pozycja zatytułowana Guardians Of The Galaxy: The Video Game, funkcjonująca także pod nazwą kodową Blue Harvest.

Na liście jako firmę odpowiedzialną za projekt podaje się O'Farrel Enterprises, ale ten sam podmiot wymieniony jest przy trzecim sezonie epizodycznej przygodówki The Walking Dead, która jak wiemy powstaje w Telltale Games. Prawdopodobnie O'Farrel Enterprises to twór założony po to, aby zajmować się sprawami związanymi z nagrywaniem kwestii audio w grach studia.

Źródło: Comicbook.com i SAG-AFTRA - Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games? - wiadomość - 2016-11-14
Źródło: Comicbook.com i SAG-AFTRA

Te doniesienia wydają się wiarygodne, ale oczywiście pewność uzyskamy dopiero przy oficjalnej zapowiedzi gry. Nie powinniśmy na to długo czekać, gdyż wspólny projekt studia Telltale Games i firmy Marvel ma się ukazać w przyszłym roku.

Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games? - ilustracja #3

Strażnicy Galaktyki (ang. Guardians of the Galaxy) to grupa bohaterów, która zadebiutowała w 1969 roku. W 2008 roku Marvel zaprezentował drugie wcielenie tej ekipy, składające się w całości z nowych postaci. Ten skład, z małymi zmianami, funkcjonuje do dzisiaj i to on pojawił się w filmowej adaptacji.

Warto dodać, że nawiązanie współpracy ze studiem Telltale Games to kolejny krok na drodze ku odzyskaniu przez firmę Marvel dawnej pozycji na rynku gier. W ostatnich latach korporacja całkowicie skoncentrowała się na casualowych produkcjach mobilnych, zostawiając bardziej ambitne projekty swojej głównej konkurencji, czyli wydawnictwu DC Comics.

Teraz ma to ulec zmianie. Poza projektem Telltale Games zapowiedziano również wysokobudżetową przygodową grę akcji Spider-Man, nad którą pracuje znane z serii Ratcher & Clank oraz Resistance studio Insomniac Games.

  1. Marvel – strona oficjalna
  2. Telltale Games – strona oficjalna