Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2015, 11:54

autor: Adrian Werner

Telltale Games stworzy gry w komiksowym uniwersum firmy Marvel

Firma Marvel ogłosiła, że nawiązała współpracę ze studiem Telltale Games, w ramach której opracowanych zostanie kilka gier osadzonych w komiksowym uniwersum wydawnictwa.

Na pierwszy owoc współpracy obu firm poczekamy do 2017 roku. - Telltale Games stworzy gry osadzone w komiksowym uniwersum firmy Marvel - wiadomość - 2015-04-24
Na pierwszy owoc współpracy obu firm poczekamy do 2017 roku.

Podczas zorganizowanej w San Francisco imprezy ludzie z firmy Marvel podzielili się jej planami na przyszłość. Wśród nich znalazła się wzmianka o nieujawnionych wcześniej projektach, które powstają w studiu Telltale Games. Na razie informacje na ich temat są wyjątkowo skromne, co nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że data premiery pierwszej z gier zaplanowana została na 2017 rok. Nie podano także platform docelowych, ale ten zespół ma w zwyczaju wydawać swoje produkcja na pecety, konsole oraz urządzenia mobilne i wątpimy, aby w tym wypadku było inaczej.

Wiadomo, że akcja tych produkcji osadzona zostanie w komiksowym uniwersum Marvela. Ponadto obiecano skomplikowaną fabułę oraz atrakcyjną oprawę graficzną. Niestety, na tym kończą się udostępnione przez firmę informacje.

Warto zauważyć, że może to być oznaka, że Marvel zaczyna poważniej podchodzić do rynku gier. W ostatnich latach z marki tej korzystały głównie niskobudżetowe pozycje mobilne i Free-2-Play. Konkurencyjne wydawnictwo DC Comics może pochwalić się wyśmienitą serią zapoczątkowaną przez Batman: Arkham Asylum i miło byłoby zobaczyć coś o porównywalnej jakości opatrzone logiem Marvela.

  1. Marvel – strona oficjalna
  2. Telltale Games – strona oficjalna

W ostatnich kilku latach studio Telltale Games miało szczęście uzyskać licencję na wiele popularnych marek. Wystarczy wspomnieć tu The Walking Dead, Park Jurajski, Grę o Tron, Powrót do przyszłości czy Minecraft.

Zespół opracował również epizodyczną przygodówkę The Wolf Among Us i w planach ma jej drugi sezon. Jest to o tyle ciekawe, że projekt ten bazuje na komiksowej serii Fables, wydawanej pod należącym do DC Comics szyldem Vertigo. Tym samym Telltale Games jest rzadkim przypadkiem dewelopera, który będzie pracował równocześnie nad adaptacjami marek dwóch największych amerykańskich wydawnictw komiksowych.