Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2016, 12:12

autor: Patryk Batko

Rainbow Six: Siege będzie wspierane przez kolejny rok

Ubisoft zapowiedział kolejny rok wsparcia dla Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Znamy nowych operatorów z dodatku Operation Red Crow i finalistów trzeciego sezonu zmagań e-sportowych.

Wieloosobowa taktyczna strzelanka Tom Clancy's Rainbow Six: Siege od studia Ubisoft Montreal wydana została rok temu. Od tego czasu do gry trafiły trzy darmowe dodatki z nowymi operatorami, a czwarty jest tuż za rogiem. Według raportu finansowego wydawcy Ubisoft, od czasu premiery liczba graczy znacznie wzrosła, co przełożyło się na decyzję o jej dalszym wsparciu przez dewelopera. Na oficjalnym streamie oraz Twitterze potwierdzono wcześniejsze pogłoski: gracze mogą liczyć na wsparcie i nową zawartość w kolejnych dwunastu miesiącach. Dodatek Red Crow trafi do gry już w najbliższy czwartek. Posiadacze przepustki sezonowej będą mogli przejąć kontrolę nad dwiema nowymi postaciami, a tydzień później taką możliwość otrzyma reszta społeczności.

Red Crow to nowy i zarazem ostatni w tym roku dodatek do Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. - Rainbow Six: Siege będzie wspierane przez kolejny rok - wiadomość - 2016-11-14
Red Crow to nowy i zarazem ostatni w tym roku dodatek do Tom Clancy's Rainbow Six: Siege.

Do tej pory gracze otrzymali trzy darmowe dodatki, a każdy z nich zawierał nową mapę oraz dwóch operatorów. Tym razem w operacji o kryptonimie Red Crow do gry dołączają japońscy specjaliści z jednostki SAT. Hibana to postać posługująca się wyrzutnią egzotermicznych granatów X-KAIROS. Może ona robić nieduże dziury we wzmocnionych przez obrońców ścianach, tworząc niespotykane wcześniej możliwości taktyczne. Drugi operator to Echo. Nowy nabytek obrońców jest wytrzymały i powolny, możemy zatem oczekiwać, że zostanie wykorzystany jako ostatnia linia obrony celu. Posiada on specjalnego drona YOKAI, który może wzlecieć do sufitu i zamaskować się, co czyni go niemal niewidzialnym. Oprócz oferowania dodatkowego punktu widoku, YOKAI wyposażony jest w ogłuszające pociski, którymi Echo może porazić atakujących i umożliwić ich skuteczne wyeliminowanie.

Nowa mapa o nazwie Skyscraper to luksusowy japoński apartament położony wysoko nad ulicami miasta Nagoya. Podczas panelu omawiającego szczegóły nowego dodatku deweloperzy zaznaczyli, jak istotne było dla nich stworzenie mapy odwołującej się do podstawowych lokacji Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Oczekiwać możemy wyważonego poziomu zniszczeń i charakterystycznych pomieszczeń. Twórcy pokazali również wyczekiwaną mapę PvP Bartlett University. Jest to miejsce znane z finałowej misji krótkiego trybu kampanii gry, gdzie rozgrywka toczy się przeciwko sterowanym przez AI przeciwnikom.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege odnotowało kolejne sukcesy. - Rainbow Six: Siege będzie wspierane przez kolejny rok - wiadomość - 2016-11-14
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege odnotowało kolejne sukcesy.

Dodatkowo zapowiedziano nowe możliwości personalizacji operatorów – od teraz dostępne będą skórki kompletnie zmieniające ich wygląd. Oczekiwać również możemy kolejnych poprawek w zakresie optymalizacji gry, jak i kodu sieciowego. Wraz z nowym dodatkiem zresetowane zostaną postępy w trybie rankingowym, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich darmowych DLC.

Na koniec warto wspomnieć o finale rozgrywek e-sportowych w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Przez ostatnie dwa dni osiem drużyn walczyło w katowickiej ESL Arenie o nagrody z puli 150 000$. Mecze rozgrywane były w dwóch dywizjach PC i Xbox One, zwycięzcami okazali się kolejno Continuum oraz Vitality. Na kanale dewelopera znajduje się zapis rozgrywek z pierwszego oraz drugiego dnia zmagań.