Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2016, 12:17

autor: Góral

Total War: Arena - darmowa odsłona serii zostanie wydana przez Wargaming

Firma Wargaming poinformowała, że nawiązała współpracę z SEGĄ i Creative Assembly, na mocy której wyda grę free-to-play Total War: Arena. Jednocześnie uruchomiono nową komórkę nazwaną Wargaming Alliance.

Zapowiedziana w marcu 2013 roku gra Total War: Arena – kolejna odsłona strategicznej serii Total War, tym razem oparta na modelu free-to-play – w ostatnich miesiącach nie miała łatwego życia i większość osób uznawała ją za martwą. Rzeczywistość okazała się jednak inna i dziś pragniemy poinformować, że prace nad tytułem nadal trwają, a dodatkowo SEGA i Creative Assembly nawiązały współpracę z firmą Wargaming, znaną z popularnego World of Tanks. W jej ramach tytuł zostanie wydany przez Wargaming Alliance – nową komórkę giganta rynku free-to-play, dającą: „narzędzia, zasoby i platformę dla twórców gier komputerowych, aby wejść na wysoce konkurencyjny rynek gier free-to-play”.

Total War: Arena będzie pierwszą grą wydaną w ramach Wargaming Alliance. - Total War: Arena - darmowa odsłona serii zostanie wydana przez Wargaming - wiadomość - 2016-11-15
Total War: Arena będzie pierwszą grą wydaną w ramach Wargaming Alliance.
Total War: Arena - darmowa odsłona serii zostanie wydana przez Wargaming - ilustracja #2

Wargaming Alliance to inicjatywa wydawnicza firmy Wargaming. Zainteresowani współpracą deweloperzy mogą liczyć na obecność swojej gry na wszystkich najważniejszych rynkach oraz na pomoc specjalistów m.in. w sprawach związanych z marketingiem, wsparciem klientów czy też kontaktami ze społecznością.

Niestety nie zdradzono szczegółów współpracy, nie wiemy też, kiedy tytuł ujrzy światło dzienne. Jurgen Post, szef europejskiego oddziału firmy SEGA, stwierdził jedynie, że:

„Współpraca z Wargaming, liderem obszaru free-to-play, i korzystanie z ich szerokiej wiedzy i doświadczeń sprawia, że SEGA jest przekonana, iż Total War: ARENA stanie się światowym hitem, na jaki w pełni zasługuje.”

Przypominamy, że Total War: Arena ma być sieciową grą strategiczną z pewnymi naleciałościami gatunku MOBA. W rozgrywkach uczestniczyć mają dwie drużyny składające się z dziesięciu osób. Każda z nich kontrolować ma trzy wybrane oddziały, nadzorowane przez jednego wodza, dysponującego unikalnymi zdolnościami. Celem zabawy będzie przejęcie bazy przeciwnika, albo pozbycie się jego wszystkich jednostek.