Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2013, 10:35

autor: Sarge

Total War: Arena - popularna seria RTS-ów wkracza na rynek free to play

Niedługo seria strategii czasu rzeczywistego Total War wkroczy na rynek free to play. Studio Creative Assembly zapowiedziało bowiem grę Total War: Arena, która będzie darmowym spin-offem cyklu z systemem opcjonalnych mikropłatności.

Studio Creative Assembly na imprezie Game Developers Conference zapowiedziało Total War: Arena. Jest to pierwsza gra free to play wchodząca w skład tej popularnej serii strategii czasu rzeczywistego.

Twórcy określają swoje świeżo zapowiedziane dzieło jako „mieszankę elementów charakterystycznych dla gatunków RTS oraz MOBA”. Jednym z najbardziej popularnych przedstawicieli MOBA jest League of Legends. Trudno jednak powiedzieć, jak wiele podobieństw do tego tytułu wychwycimy w Total War: Arena. Pewne jest, że studio Creative Assembly nie chce tworzyć kalki poprzednich części serii Total War – to ma być „coś, czego twórcy wcześniej nie robili”. Deweloper określił nawet swoją produkcję jako spin-off serii.

Total War: Arena - popularna seria RTS-ów wkracza na rynek free to play - ilustracja #1

Wygląda też na to, że Total War: Arena nie będzie przywiązane do jednej epoki, tak jak miało to miejsce we wcześniejszych odsłonach cyklu. W grze zawalczą ze sobą „najwięksi dowódcy w historii w wielkich, zespołowych bitwach”. Niestety, na wszelkie szczegóły dotyczące gry musimy jeszcze trochę poczekać.

Data premiery Total War: Arena nie jest znana. Wiadomo tylko, że będzie to pecetowa gra typu free to play z systemem opcjonalnych mikropłatności. Studio Creative Assembly już teraz przyjmuje zapisy do zamkniętych beta testów. Jeśli chcielibyście zgłosić chęć udziału, musicie zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej.