Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2013, 10:00

autor: moir

Przegląd MMO (29/03/2013) - m.in. Guild Wars 2, Camelot Unchained, TERA i World of Warcraft: Mists of Pandaria

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowszą aktualizację Guild Wars 2, przyszłą kampanią kickstarterową Camelot Unchained, wydarzenia Wielkanocne w świecie TERA oraz zawartość kolejnego uaktualnienia World of Warcraft: Mists of Pandaria.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO podsumowujemy ostatnią aktualizację Guild Wars 2, przyglądamy się zapowiedzi kickstarterowej kampanii Camelot Unchained, świętujemy Wielkanoc z TERA oraz analizujemy zawartość najnowszego patcha do World of Warcraft: Mists of Pandaria. Ponadto wspominamy o takich grach jak Dragon’s Prophet, EVE Online, Marvel Heroes, RuneScape oraz Star Wars: The Old Republic.

Korzystając z okazji, przesyłamy wszystkim Czytelnikom przeglądu życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

Guild Wars 2

Udostępniona niedawno aktualizacja The Razing (będąca trzecią częścią cyklu Flame and Frost) wprowadziła szereg zmian w świecie Tyrii. Deweloperzy ze studia ArenaNet uznali, że ilość dodatkowych elementów, jaka pojawiła się w grze, wymaga bliższego omówienia. W przeciwnym razie gracze mogliby poczuć się przytłoczeni nadmiarem nowych opcji i modyfikacji. Z tego powodu przygotowano obszerny przewodnik, który stopniowo wprowadzi zagubionych w tajniki najnowszego uaktualnienia. Znajdziecie go pod tym adresem (uwaga na spoilery). Twórcy omówili szerzej także zmiany, które zaszły w trybie WvW (dostępne tu) oraz rzucili nieco więcej światła na pojawiające się w aktualizacji misje dla gildii (szczegółowo o nich przeczytacie w tym miejscu).

Opublikowany został również szczegółowy wykaz wszystkich pomniejszych modernizacji gry, które weszły w życie wraz z premierą The Razing. Lista prezentuje się o wiele okazalej niż zazwyczaj, dlatego warto zapoznać się z nią szczegółowo. Drobne zmiany dotknęły zarówno ogólnej mechaniki rozgrywki, jak i poszczególnych klas oraz instancji. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Do 1 kwietnia włącznie obowiązuje darmowa opcja transferu na wszystkie średnio zaludnione serwery. W tym samym czasie wszyscy chętni mogą nabyć dowolną edycję cyfrową Guild Wars 2 o 30% taniej – wystarczy udać się pod ten adres. We wbudowanym sklepiku pojawiły się także nowe przedmioty i usługi, wśród których na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim długo oczekiwana opcja zmiany imienia postaci.

Na oficjalnej stronie produkcji pojawił się niezwykle interesujący wpis, w którym jeden z członków ArenaNet omawia tematykę tzw. Żyjącej Opowieści. Dowiemy się z niego m.in. jak autorzy podeszli do zagadnienia, z których narzędzi skorzystali, a także jakie są ich przyszłe plany. Całość dostępna jest w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Camelot Unchained

Kampania kickstarterowa najnowszego dzieła studia City State Entertainment powinna wystartować na dniach (mówi się o końcówce marca). Choć zawartość samej gry w dalszym ciągu jest owiana w znacznym stopniu tajemnicą, autorzy zdecydowali się zdradzić kilka szczegółów na temat planowanych bonusów i nagród dla wszystkich tych, którzy wyłożą pieniądze na ich przyszłej zbiórce. Na fundatorów czekać będą m.in. cyfrowe kopie gry, darmowe miesiące subskrypcji, udziały w kolejnych alfa i beta-testach, unikatowe przedmioty (nie dające żadnej przewagi nad innymi graczami) i odznaczenia. Szczegółowy wykaz kolejnych progów dotacji dostępny jest w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Camelot Unchained

TERA

Świat Arboreii rozpoczął już obchody świąt Wielkanocnych. Twórcy przygotowali dla nas aż trzy unikatowe wydarzenia. Co ciekawe, tylko jedno z nich będzie wymagało fizycznej obecności w grze – w dwóch pozostałych możemy wziąć udział jedynie za pomocą przeglądarki. Warto się postarać, gdyż do wygrania, prócz okolicznościowych przedmiotów, jest aż 15 kluczy do standardowej wersji TERA (z czego do zdobycia sześciu nie jest wymagane nic, prócz konta w serwisie Twitter).

Rozszerzono również ofertę wbudowanego w grę sklepiku. Od teraz można nabyć w nim nie tylko nowe wierzchowce, lecz także specjalne skórki na broń oraz pety zbierające za nas upuszczane przez potwory łupy. Więcej na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry TERA

World of Warcraft: Mists of Pandaria

W świecie najpopularniejszej gry MMO ostatnich lat trwają właśnie testy najnowszego patcha 5.3. Prócz standardowych poprawek, aktualizacja wprowadzi szereg dodatkowych secenariuszy (konkretnie 5) oraz zupełnie nową arenę (Shado-Pan) i battleground (Deepwind Gorge). Modyfikacjom ulegną również przedmioty i ekwipunek przeznaczone stricte do trybu PvP. Więcej na temat planowanych zmian wyposażenia przeczytacie w specjalnie utworzonym w tym celu wątku. Szczegółowy wykaz modernizacji wprowadzanych przez najnowsze uaktualnienie dostępny jest w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Dragon’s Prophet

Podczas odbywającej się w tym tygodniu konferencji GDC, firma Sony Online Entertainment oficjalnie poinformowała, że w najbliższy weekend wybrana grupa testerów zasiądzie do bety ich najnowszej produkcji – Dragon’s Prophet. Z tej okazji opublikowany został kolejny trailer prezentujący wybrane elementy rozgrywki. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w kolejnych testach mogą zgłaszać swoje kandydatury pod tym adresem. Gwarantowane uczestnictwo w nich można zapewnić sobie za niecałe 20 dolarów (ok. 64 złote) – wystarczy wykupić jeden z dostępnych pakietów VIP. Więcej szczegółów znajdziecie tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragon’s Prophet

EVE Online

Podczas targów PAX East twórcy EVE Online zapowiedzieli premierę najnowszego dodatku do gry. Rozszerzenie zatytułowane Odyssey pojawi się 4 czerwca i przyniesie ze sobą szereg zmian. Fani produkcji mogą spodziewać się przede wszystkim poprawionego interfejsu, atrakcyjniejszej eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz całej gamy nowych statków, eventów oraz kontynuacji linii fabularnej. Więcej na ten temat przeczytacie w opublikowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online

Marvel Heroes

Korzystająca z licencji Marvela gra MMO zatytułowana Marvel Heroes trafi w ręce graczy 4 czerwca. Wcześniej, bo 28 maja, zabawę rozpoczną członkowie Programu Założycieli (więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tu). Autorzy gry, studio Gazillion Entertainment, opublikowali z okazji zbliżającej się premiery nowy trailer, który prezentujemy poniżej.

  1. Oficjalna strona internetoway gry Marvel Heroes

RuneScape

Brytyjskie studio Jagex Games oficjalnie zapowiedziało nadejście trzeciej odsłony RuneScape. Gra zostanie udostępniona jeszcze tego lata. Odświeżona wersja produkcji będzie tworzona w oparciu o technologie HTML5 oraz Web GL, co nie tylko przyspieszy jej działanie, lecz także poprawi oprawę graficzną. Twórcy obiecują, że przeniesienie do niej posiadanych kont oraz postaci będzie łatwe i bezproblemowe. Właściciele słabszego sprzętu będą mogli w dalszym ciągu korzystać z poprzedniej edycji tytułu, która napędzana jest silnikiem wykorzystującym język Java.

  1. Oficjalna strona internetowa gry RuneScape

Star Wars: The Old Republic

Studio BioWare w końcu odsłoniło wszystkie karty i oficjalnie potwierdziło, kiedy ukaże się Rise of the Hutt Cartel. Dodatek zadebiutuje 14 kwietnia, lecz szczęśliwcy, którzy zamówili go jeszcze przed 7 stycznia bieżącego roku, do gry zasiądą 5 dni wcześniej – 9 kwietnia. Jego cena oscyluje w granicach 10 (ok. 32 zł) i 20 dolarów (ok. 64 zł), w zależności od typu posiadanego członkostwa. Najnowsze rozszerzenie będzie podnosić limit maksymalnego poziomu doświadczenia do 55, a także stanowić podwaliny pod kolejne zaplanowane aktualizacje. Szerzej na ten temat przeczytacie w poprzednim Przeglądzie MMO.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic