Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2013, 12:16

autor: Robert "Robson" Matuszak

Marvel Heroes – darmowe MMORPG ruszy wiosną tego roku

Studio Gazillion Entertainment ogłasza finisz trwających od kilku lat prac i przedstawia opcje wcześniejszego dostępu do zabawy. W MMO o superbohaterach zagramy wiosną 2013 roku.

O Marvel Heroes pisaliśmy już wcześniej, i to wielokrotnie. Będący w produkcji od dłuższego już czasu tytuł to tak naprawdę Marvel: Ultimate Alliance bądź X-Men Legends II: Rise of The Appocalypse przeniesiony na model free-to-play i w całości oparty na trybie multiplayer. Tym, którzy nie kojarzą za dobrze nowej propozycji studia Gazillion Entertainment, przypominamy, że charakteryzuje ją nieskończony czas grania, losowo generowane plansze i duże natężenie akcji. Gracz, wybierając bohatera spośród bogatego panteonu komiksowego uniwersum, samotnie bądź też z innymi likwidować będzie zastępy sługusów niezmiennie spiskującego Dr. Dooma.

Kapitan Ameryka versus banda zbirów. - Marvel Heroes – darmowe MMORPG ruszy wiosną tego roku - wiadomość - 2013-01-10
Kapitan Ameryka versus banda zbirów.

Jak ogłosili niedawno sami twórcy, produkcja ujrzy światło dzienne wiosną tego roku. Pomimo darmowości rozgrywki, na Marvel Heroes wciąż wydać można pieniądze, i to jeszcze przed samą premierą. Inwestycje mogą zostać rozłożone pomiędzy trzy kategorie Pakietów. Każda z nich daje przedpremierowy dostęp do zabawy, darmową walutę w grze oraz zestaw bohaterów i kostiumów dla nich. Program Założycieli, jak nazwali go twórcy, obejmuje:

  • Starter Pack, w 16 wariantach, różniących się między sobą pod względem zawartości, wyceniony na 12,99 funtów (niecałe 65 złotych) i zawierający jednego z 16 superbohaterów do wyboru w dniu startu, 6 funtów dostępnej w grze waluty oraz możliwość rozpoczęcia rozgrywki z dwudniowym wyprzedzeniem w stosunku do premiery.
  • Premium Pack, w siedmiu różnych wariantach, każdy zawierający drużynę czterech bohaterów Marvela, uwzględniając takie formacje jak X-Force, Uncanny X-Men, Marvel Knights, Avengers, Marvel Classic, NOW i Deadpool Pack. Każdy, kto zdecyduje się na zakup tego pakietu, otrzyma również cztery bonusowe kostiumy dla swojego Dreamteamu, 20 funtów in-game’owej waluty oraz czterodniowe wyprzedzenie względem premiery. Cena Premium Pack to ok. 200 złotych.  
  • Ultimate Pack, a więc ostateczny zestaw Programu Założycieli, ze wszystkimi dostępnymi w grze postaciami i kostiumami, a także ekskluzywnym pakietem ubrań dla czterech bohaterów (Maestro Hulk, Wolverine Weapon X, Spider-Man Symbiote oraz zbroja dla Iron Mana z nadchodzącej, trzeciej części filmu). Dodatkowo 32 funty waluty w grze, zabawa na tydzień przed oficjalną premierą, jak i stały, pięcioprocentowy boost do zdobywanych punktów doświadczenia oraz szansy na wypadający z przeciwników loot. Cena? 650 złotych.

Za Marvel Heroes odpowiedzialne jest studio Gazillion, na czele którego stoi współzałożyciel Blizzard North, David Brevik. Sam szef kreśli wizję przyjaznego systemu rozgrywki, w którym bezproblemowo odnajdzie się nie tylko fan produkcji typu MMORPG, ale również zwykły, niedzielny gracz. Dodaje również, że tak naprawdę wszystko, co dostępne jest w grze, odblokować można samemu, poświęcając Marvel Heroes odpowiednio dużą ilość czasu.

Twórcy ponownie obiecują prawdziwą gratkę dla hardkorowych fanów komiksów zza oceanu, jak i też dla osób lubujących się w chomikowaniu przedmiotów wypadających z poległych przeciwników. Za fabułę odpowiedzialny jest Brian „Master” Michael Bendis, m.in. twórca uniwersum Ultimate Spider-Man.