Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dragon's Prophet (PC)
OkładkaDragon's Prophet (PC)

Dragon's Prophet PC

MMORPG osadzone w realiach fantasy. Gracze wcielają się w treserów smoków i zabawa polega głównie na łapaniu i szkoleniu tych bestii, a następnie wykorzystywaniu ich podczas wypełniania zadań. Całość oparto na modelu darmowym z dobrowolnymi mikropłatnościami.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon's Prophet Premiera PC

18września2013

producent: Runewaker Entertainment wydawca: Infernum Productions Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon's Prophet

World of Warcraft

Runes of Magic

Digimon Battle

Dragon's Prophet to osadzone w realiach fantasy MMORPG oparte na modelu darmowym z dobrowolnymi mikropłatnościami. Jest to produkcja specjalizującego się w tego typu grach tajwańskiego studia Runewaker, które ma na koncie również popularne Runes of Magic.

Rozgrywka toczy się świecie fantasy wzorowanym na europejskim średniowieczu wzbogaconym delikatnymi elementami azjatyckiej stylistyki. Akcja gry zaczyna się kilkaset lat po zakończeniu „Drugiej Wojny Smoków”. W zaprezentowanym przez autorów uniwersum ludzkość nauczyła się współpracować z pokrytymi łuskami bestiami. Gracze wcielają się w treserów tych stworów. Ich zadaniem jest odnajdywanie najcenniejszych okazów i szkolenie ich tak, aby były posłuszne woli swoich panów. Świat gry zamieszkują cztery dominujące cywilizacje ludzkie oraz wiele innych pomniejszych ras. Wszystkie te nacje mają własną kulturę i styl architektoniczny. Przykładowo, wioski goblinów pełne są zadbanych świń, ponieważ są to ulubione zwierzęta domowe tego gatunku. Natomiast obozowiska lubujących się w wojnie gnolli przystrojone są kłami bestii i innymi elementami podkreślającymi agresywne, militarystyczne nastawienie do świata.

Zabawę zaczynamy od stworzenia własnej postaci. Poza określeniem statystyk i wyglądu musimy także wybrać jedną z czterech profesji: wojownika, łucznika, maga oraz wsparcia. Sercem gry jest oczywiście łapanie i tresura jednego z ośmiu gatunków smoków. Każdy z nich posiada własną charakterystykę – niektóre są szybsze na lądzie, a inne pod wodą. Jedne cechować będzie olbrzymia siła, a inne będą mogły latać. Na raz możemy posiadać do dwudziestu czterech bestii, z których sześć może być w tym samym czasie poddawanych tresurze. W ten sposób zwiększamy ich statystyki i uczymy nowych umiejętności. Smoki zdobywają również doświadczenie podczas walk i wypełniania zadań.

Walka w Dragon's Prophet jest mocno zręcznościowa dzięki opcji automatycznego namierzania wrogów oraz systemowi uników, który oparto na refleksie gracza. Gra oferuje zarówno misje, w których toczymy boje z wrogami sterowanymi przez sztuczną inteligencję (PvE), jak i możliwość zmierzenia się z innymi ludźmi oraz ich smokami (PvP). W tym drugim przypadku tworzymy czteroosobowy oddział bojowy i na obszernych arenach prowadzimy starcia z drużynami rywali.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon's Prophet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dragon's Prophet Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7/8