Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2014, 21:00

Przegląd MMO (27/05/2014) – m.in. ArcheAge, Black Desert, WildStar

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. czerwcowe beta-testy zachodniej edycji ArcheAge, grudniowe alfa-testy rosyjskiej wersji Black Desert oraz zbliżający się debiut WildStar.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. nadchodzące zamknięte beta-testy europejskiej edycji ArcheAge, najnowsze doniesienia w sprawie rosyjskiej wersji Black Desert, a także nadchodzącą wielkimi krokami premierę WildStar. Ponadto wspominamy o takich grach jak Dragon’s Prophet, TERA oraz Tibia.

ArcheAge

Przedstawiciele Trion Worlds oficjalnie potwierdzili, że długo oczekiwane beta-testy zachodniej edycji ArcheAge rozpoczną się już w czerwcu. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty ich startu, jednak z przekazanych dotychczas informacji można wywnioskować, że będą miały one charakter weekendowych eventów. Działający obecnie serwer alfy nie zostanie zamknięty i pozostanie w niezmienionym stanie aż do debiutu gry, kiedy to zostanie przekształcony na PTS (publiczny serwer testowy – dop. autor). Beta-testy to ważne wydarzenie zwłaszcza dla europejskich graczy, bowiem umożliwi ono sprawdzenie niektórych umiejętności oraz kombinacji klas na niskich pingach, co ma ogromne znaczenie dla rozgrywki (zwłaszcza kompetytywnej). Oczywiście w dalszym ciągu możecie nabyć tzw. Founder’s Packi, które gwarantują natychmiastowy dostęp do produkcji – wystarczy udać się pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry ArcheAge

Black Desert

Poznaliśmy kilka interesujących szczegółów na temat rosyjskiej edycji świetnie zapowiadającego się Black Desert. Jej wydawcą nie będzie, jak początkowo stawiano, Mail.ru, lecz Gamenet.ru. Faza alfa rozpocznie się w grudniu bieżącego roku, zamknięte beta-testy w styczniu 2015, zaś otwarte na przełomie lutego i marca. Na wszystkich tych etapach nie uświadczymy jakichkolwiek blokad regionalnych. Serwery będą podzielone na dwa rodzaje: free-to-play oraz pay-to-play. W ich ramach znajdziemy zarówno światy PvE, jak i PvP oraz Hardcore-PvP. Zabraknie także popularnych (lecz dla wielu kontrowersyjnych) instancji – wszystko będzie rozgrywało się w tzw. otwartym świecie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert

WildStar

Już za tydzień, a dokładnie 3 czerwca, oficjalna premiera WildStar. Deweloperzy z Carbine Studios postanowili umilić nam ostatnie dni oczekiwania i wydali kolejny, tradycyjnie naszpikowany specyficznym humorem, promocyjny materiał wideo. Przeszło 3-minutowy filmik ma za zadanie streścić czym tak właściwie będzie WildStar i czego możemy się po nim spodziewać. Wcześniejszy dostęp do produkcji rusza już w sobotę 31 maja – by wziąć w nim udział wystarczy złożyć zamówienie przedpremierowe, np. w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar

Dragon’s Prophet

Dragon’s Prophet obchodzi w tym tygodniu swoje 1. urodziny. Z tej okazji twórcy gry przygotowali masę niespodzianek. Na graczy czekać będą m.in. zupełnie nowa instancja, zwiększona szansa na łupy, a także unikatowe smoki. Dokładne informacje na temat obchodów dostępne są pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragon’s Prophet

TERA

Klasa Reaper trafiła w dniu dzisiejszym na serwery europejskiej edycji TERA. Swoich sił w grze nową postacią może spróbować każdy, kto już wcześniej osiągnął co najmniej 40. poziom doświadczenia. Debiutująca profesja jest ekskluzywna dla rasy Elin. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa europejskiej edycji gry TERA

Tibia

Niemiecka firma CipSoft, twórca i wydawca Tibi, postanowiła połączyć mniej zaludnione serwery swojej sztandarowej produkcji. Na pierwszy ogień pójdą europejskie światy PvP – Kyra, Nebula oraz Thoria, które już 23 czerwca utworzą Kenore. Zapewne to dopiero początek, w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych mergów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tibia