Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2014, 19:14

autor: Ender

The Evil Within – premiera przesunięta na październik, nowy trailer

Twórcy survival horroru The Evil Within przesunęli oficjalnie datę jego premiery. Zamiast w sierpniu gra zadebiutuje pod koniec października. Powodem tej decyzji była chęć dalszego dopracowania produkcji. Przy okazji, deweloperzy ogłosili również bonusy dla osób, które złożą pre-ordery, a także zaprezentowali nowy trailer.

Na premierę gry z dużą nadzieją czekają fani survival horrorów - The Evil Within – premiera przesunięta na październik, nowy trailer - wiadomość - 2014-05-27
Na premierę gry z dużą nadzieją czekają fani survival horrorów

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że wyczekiwany survival horror The Evil Within, za którego stworzenie odpowiada Shinji Mikami, jeden z ojców serii Resident Evil, pojawi się w sklepach w sierpniu tego roku. Dziś jednak deweloperzy ogłosili, że do tego nie dojdzie. Premiera została bowiem przesunięta aż o dwa miesiące. Według studia Tango Gameworks, powodem tej decyzji jest chęć dalszego dopracowania gry. Nie podano przy tym jednak żadnych konkretów. Nie wiemy więc jakie elementy rozgrywki lub techniczne problemy wymagają dalszych poprawek i uwagi. Według wydawcy, w Europie tytuł zadebiutuje 24 października i pojawi się na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Przy okazji zapowiedzi nowej daty premiery, zgodnie z popularnym trendem, autorzy The Evil Within zaprezentowali bonusowe DLC dla osób, które złożą pre-ordery. Na szczęście dla graczy, którzy nie lubią tego typu promocji, zestaw The Fighting Chance Pack nie jest kompletem znaczących misji lub lokacji. Zaoferuje on nam jedynie przedmioty w niewielkim stopniu ułatwiają rozgrywkę. W jego skład wchodzi: nowy model strzelby, amunicja zapalająca oraz zatruwająca przeciwników, zielony żel zwiększający umiejętności głównego bohatera oraz apteczka. Osoby czekające na premierę gry i pierwsze recenzje nie przegapią więc nic ważnego.

Twórcy przedstawili również zupełnie nowy trailer. Zamiast dłuższych urywków rozgrywki lub prezentacji fabuły, zobaczymy na nim reakcje ludzi, którzy mieli okazje pobawić się chwilę z dziełem Shinjiego Mikami. To nie pierwszy tego rodzaju zwiastun, który został wypuszczony przez autorów gier. Od lat podobnej promocji używają przede wszystkim deweloperzy horrorów, zarówno małe niezależne studia jak i duzi wydawcy, tacy jak Electronic Arts.

Bonusowe DLC w pre-orderze - The Evil Within – premiera przesunięta na październik, nowy trailer - wiadomość - 2014-05-27
Bonusowe DLC w pre-orderze
  1. The Evil Within – twórca serii Resident Evil znowu straszy
  2. Oficjalna strona internetowa gry The Evil Within