Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2014, 17:41

autor: qjin

The Evil Within zadebiutuje pod koniec sierpnia 2014 roku

Firma Bethesda Softworks ujawniła dokładną datę premiery nadchodzącego survival horroru studia Tango Gameworks. The Evil Within, bo o nim mowa, pojawi się w sprzedaży pod koniec sierpnia bieżącego roku na wszystkich zapowiedzianych platformach sprzętowych.

Gra zmierza na najpopularniejsze platformy sprzętowe - The Evil Within zadebiutuje pod koniec sierpnia 2014 roku - wiadomość - 2014-02-14
Gra zmierza na najpopularniejsze platformy sprzętowe

Ogłoszona w połowie kwietnia ubiegłego roku produkcja zatytułowana The Evil Within, nad którą pieczę trzyma Shinji Mikami, jeden z ojców serii Resident Evil, zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One 26 sierpnia bieżącego roku w Ameryce Północnej oraz trzy dni później w Europiepoinformowała we wpisie na oficjalnym blogu firma Bethesda Softworks, wydawca survival horroru studia Tango Gameworks. Z tej okazji zaprezentowano również klimatyczną okładkę gry, którą możecie zobaczyć na powyższej grafice, a także zapowiedziano, że wkrótce pojawi się więcej nowych materiałów poświęconych The Evil Within, w tym zapewne kolejne filmiki czy szczegóły o tytule.

Do tej pory poznaliśmy i tak dużo informacji nie tyle o fabule i głównym bohaterze, ale także o rozgrywce i o tym, jak twórcy zamierzają graczy przestraszyć. Ile będzie w The Evil Within survivalu, a ile horroru, to się jeszcze okaże, ale po zapoznaniu się z gameplayami czy screenami można wysnuć wniosek, że będziemy mogli przynajmniej liczyć na sugestywny, wręcz niepokojący klimat.

Powyższy zapis rozgrywki sugeruje, że atmosfera w debiutanckiej produkcji zespołu deweloperskiego Tango Gameworks powinna być bliższa klasycznym przedstawicielom gatunku niż ostatnim, mało strasznym hybrydom gry akcji i horroru. Nie pozostaje nic innego, tylko cierpliwie czekać do końca sierpnia tego roku, by móc we własnym domowym zaciszu sprawdzić, ile strachu się najemy, grając w The Evil Within.