Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2014, 09:17

autor: Adrian Werner

Thief - obejrzyj zapis rozgrywki z misji Lockdown

Firma Square Enix wypuściła nowy filmik z gry Thief. Stanowi on trwający prawie osiemnaście minut zapis przejścia jednej z misji i pochodzi pecetowej wersji tego projektu.

Od premiery nowej odsłony cyklu Thief dzielą nas już niecałe dwa tygodnie. Nic dziwnego więc, że firma Square Enix robi co może, aby maksymalnie zwiększyć zainteresowanie tą produkcją. Najnowszym przykładem tej aktywności jest trwający prawie osiemnaście minut materiał video, stanowiący zapis rozgrywki z misji nazwanej Lockdown. Filmik nagrano z wersji pecetowej, a wykorzystany przy tym komputer posiadał procesor AMD FX 8350, 8 GB pamięci RAM, kartę grafiki AMD Radeon HD 7990, dysk twardy SSD i działał na systemie Windows 7. Warto dodać, że na początku lutego autorzy, czyli ludzie ze studia Eidos Montreal, poinformowali fanów, że zakończyli już prace nad projektem, więc premiera odbędzie się zgodnie z planem.

Przypomnijmy, że Thief będzie pierwszą od jedenastu lat nową odsłoną serii. Gra trafi na półki europejskich sklepów 28 lutego tego roku w wersjach na pecety, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboka 360 i Xboksa One. Wydanie komputerowe sprzedawane będzie w sugerowanej cenie detalicznej 149,99 zł, edycje na konsole poprzedniej generacji opatrzone zostaną ceną 199,99, a posiadacze najnowszych maszynek firm Sony i Microsoft zapłacą maksymalnie 269,99 zł. Oczywiście, większość sklepów sprzedawać będzie grę po wyraźnie niższych cenach.

W naszym kraju Thief wydany zostanie przez firmę Cenega. Przygotuje ona lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Jedynie edycja na Xboksa One dostępna będzie wyłącznie w języku angielskim. Dystrybutor zamierza jednak wypuścić darmową łatkę z tłumaczeniem po oficjalnej premierze tej konsoli w Polsce.

  1. Powrót króla skradanek - test świetnie zapowiadającej się gry Thief
  2. Graliśmy w Thief: Out of the Shadows na PS4 - złodziej wszech czasów powraca
  3. Oficjalna strona internetowa gry Thief

Thief - obejrzyj zapis rozgrywki z misji Lockdown - ilustracja #1

Nowy Thief nie jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich odsłon, ale jednocześnie autorzy nie poszli w stronę pełnego restartu serii. Zamiast tego gra ma być alternatywnym spojrzeniem na ten klasyczny cykl. Ponownie wcielimy się w mistrza fachu złodziejskiego Garretta, ale miasto, w którym wykonuje on swoją profesję uległo dużym zmianom, a jego poziom technologiczny mocniej przesunął się w stronę klimatów steampunkowych.

Autorzy wprowadzili także liczne nowości w mechanizmach rozgrywki, które mają uczynić grę przyjaźniejszą żółtodziobom. Jednocześnie jednak wsłuchali się w głosy weteranów i możliwe będzie wyłączenie praktycznie wszystkich ułatwień oraz takie skonfigurowanie rozgrywki, aby przypominała wcześniejsze osłony.