Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2013, 22:00

Przegląd MMO (20/09/2013) – m.in. Camelot Unchained, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejną porcję szczegółów na temat Camelot Unchained, wznowienie sprzedaży cyfrowych wersji Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz niespodziankę przygotowaną przez amerykańskiego wydawcę TERA.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejne doniesienia w sprawie Camelot Unchained, wznowienie sprzedaży cyfrowej edycji Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, a także najnowsze wydarzenia ze świata TERA. Ponadto wspominamy o takich grach jak Albion Online, Darkfall Unholy Wars, Dragon’s Prophet, Warhammer Online: Age of Reckoning oraz World of Warcraft.

Camelot Unchained

Mark Jacobs, szef studia City State Entertainment, zdradził w swym najnowszym wpisie blogowym pierwsze szczegóły na temat jednej z klas, którą będziemy mogli bawić się w jego kolejnej produkcji – Camlot Unchained. HelBound będzie przedstawicielem frakcji wikingów, specjalizującym się w leczeniu swoich sojuszników.

W informacji przygotowanej przez dewelopera znajdziemy nie tylko obszerny opis samej profesji, lecz także szereg grafik koncepcyjnych, prezentujących wygląd tego mrocznego uzdrowiciela. Na pierwszy rzut oka widać, że autorzy zadali sobie sporo trudu, by przekazać w ręce graczy nie tylko dopracowany, ale i bardzo klimatyczny produkt. Poniżej kilka ze wspomnianych szkicy.

Przegląd MMO (20/09/2013) – m.in. Camelot Unchained, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA - ilustracja #1
Przegląd MMO (20/09/2013) – m.in. Camelot Unchained, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA - ilustracja #2
Przegląd MMO (20/09/2013) – m.in. Camelot Unchained, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA - ilustracja #3
  1. Oficjalna strona internetowa gry Camelot Unchained

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Firma Square Enix poradziła już sobie z problemami technicznymi, które narosły wokół Final Fantasy XIV: A Realm Reborn i ponownie uruchomiła sprzedaż cyfrowej edycji gry. Deweloperzy zapewniają, że kwestia przepełnionych serwerów oraz ogromnych kolejek została definitywnie rozwiązana, zaś maszyny gotowe są na przyjęcie kolejnych fal spragnionych graczy.

Od teraz, podczas procesu kreacji postaci nowicjusze będą na bieżąco informowani, które z dostępnych światów są przepełnione, a na których wciąż pozostało trochę wolnego miejsca. Część europejskich serwerów została zawczasu zablokowana i nie będziemy (póki co) mogli rozpocząć na nich zabawy od przysłowiowego zera.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

TERA

Amerykańska firma En Masse Entertainment, lokalny wydawca TERA, przygotowała nie lada atrakcję dla wszystkich tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę w świecie Arborei, lub też po prostu znudzili się swoją dotychczasową postacią i postanowili wypróbować inne dostępne w produkcji klasy. Tym samym każdy bohater stworzony przed godziną 8:59 w poniedziałek 23 września, zostanie automatycznie podniesiony do 58 poziomu doświadczenia (limit wynosi 60), a także otrzyma szereg przydatnych przedmiotów i odpowiednie wyposażenie.

By wziąć udział w wydarzeniu należy spełnić jeden wymóg – założona przez nas postać musi posiadać przy imieniu dopisek „.Levelup”. Twórcy uruchomią specjalny skrypt, który w przeciągu 24 godzin (w zależności od ilości chętnych) przydzieli wszystkim zainteresowanym obiecany level i ekwipunek. Co dokładnie znajdziemy w powitalnej paczce od wydawcy? Kupon na zmianę nicku bohatera, podstawowego wierzchowca oraz pełen asortyment wyposażenia. Autorzy obiecują również odblokowanie wszelkich misji fabularnych, dzięki czemu nowicjusze nie stracą ani grama historii rozgrywającej się w świecie Arborei.

  1. Oficjalna strona internetowa amerykańskiej edycji TERA

Albion Online

Niedawno rozpoczęły się zapisy na alfa testy Albion Online, najnowszej produkcji studia Sandbox Interactive. Twórcy zapowiadają, że ich gra będzie charakteryzować się przede wszystkim otwartym, dynamicznym światem, pełną swobodą kreacji postaci oraz nastawieniem na tryb PvP. Zainteresowanych odsyłamy pod ten adres.

Przegląd MMO (20/09/2013) – m.in. Camelot Unchained, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA - ilustracja #6
  1. Oficjalna strona internetowa gry Albion Online

Darkfall Unholy Wars

W świecie Darkfall Unholy Wars pojawiła się zupełnie nowa profesja – Duelist. Jest to walczący w zwarciu wojownik, który charakteryzuje się miażdżącym uderzeniem połączonym z niską defensywą. Wcielający się w niego gracze będą siać prawdziwe spustoszenie na polu walki, o ile rzecz jasna sami nie staną się głównym celem ataków strony przeciwnej. Deweloperzy ze studia Aventurine przygotowali krótki materiał wideo, prezentujący podstawowe aspekty rozgrywki nową klasą.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Darkfall Unholy Wars

Dragon’s Prophet

W minionym tygodniu nastąpiło oficjalne zakończenie beta-testów Dragon’s Prophet. Wraz z debiutem pełnej wersji produkcji, deweloperzy oddali w ręce graczy m.in. zwiększony limit poziomu doświadczenia, nowe instancje, lokacje, tryby PvP oraz drobne modyfikacje interfejsu. Pełen wykaz zmian dostępny jest pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragon’s Prophet

Warhammer Online: Age of Reckoning

Po ponad pięciu latach istnienia dobiega końca żywota Warhammer Online: Age of Reckoning. Niedawno ogłoszono, że 18 grudnia bieżącego roku wyłączone zostaną wszystkie serwery gry. Powodem takiego stanu rzeczy jest wygasająca niebawem umowa pomiędzy studiem Mythic Entertainment, a firmą Games Workshop. Szerzej na temat całej sprawy przeczytacie w specjalnie opracowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer Online: Age of Reckoning

World of Warcraft

Firma Blizzard przygotowała małą niespodziankę dla wszystkich powracających do ich sztandarowego tytułu, World of Warcraft, po „wakacyjnej” przerwie. Każdy, kto po 28 lipca bieżącego roku nie przedłużył subskrypcji, może powrócić do świata Azeroth zupełnie za darmo na okres 7 dni. Zainteresowanych, którzy spełniają podstawowy warunek, odsyłamy pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft