Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2013, 21:00

autor: moir

Przegląd MMO (21/06/2013) – m.in. EverQuest Next, Guild Wars 2, Neverwinter

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. pierwsze doniesienia w sprawie EverQuest Next, najnowszą aktualizację Guild Wars 2 oraz premierę pełnej wersji Neverwinter.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. pierwsze doniesienia na temat EverQuest Next, analizujemy kolejną aktualizację Guild Wars 2, a także świętujemy wyczekiwany debiut pełnej wersji Neverwinter. Ponadto wspominamy o takich grach jak Aion, Defiance oraz Dragon’s Prophet.

EverQuest Next

„Ta skromna porcja szczegółów kompletnie nas powaliła” – tak jeden z redaktorów zachodniego serwisu MMORPG.com podsumował prezentację EverQuest Next, która odbyła się za zamkniętymi drzwiami na minionych targach E3. Choć produkcja nie została jeszcze nawet zaprezentowana szerszej publiczności, specjalizujący się w grach MMO portal nadał jej tytuł gry targów.

Co do tej pory wiemy na temat najnowszego tytułu firmy Sony Online Entertainment? Otóż kompletnie nic. Uzasadniając swój wybór jeden z redaktorów wspomniał jedynie, że „widzieliśmy imponujące plany na największy sandbox na świecie”. Więcej szczegółów na temat następcy serii zapoczątkowanej w 1999 roku dowiemy się już 2 sierpnia bieżącego roku. Wtedy bowiem planowana jest oficjalna zapowiedź gry.

Zainteresowanych tematem zachęcamy do zapoznania się z wiadomością przygotowaną przez nas specjalnie z tej okazji.

Przegląd MMO (21/06/2013) – m.in. EverQuest Next, Guild Wars 2, Neverwinter - ilustracja #1
  1. Oficjalna strona internetowa gry EverQuest Next

Guild Wars 2

Już za kilka dni, a dokładniej 25 czerwca, w świecie Tyrii zadebiutuje kolejna aktualizacja zatytułowana Sky Pirates of Tyria. Uaktualnienie stanowi, jak to określił jeden z przedstawicieli studia ArenaNet, naturalne rozwinięcie historii morderstwa, które miało miejsce podczas festiwalu Dragon Bash (więcej na jego temat w jednym z poprzednich Przeglądów MMO). Poniżej prezentujemy dokładny „rozkład jazdy” wtorkowego wydarzenia (szczegóły w tym miejscu):

  1. 24 czerwca godzina 21:00 – Livestream prowadzony przez deweloperów ze studia ArenaNet, w którym przybliżą oni wszystkich zainteresowanym najważniejsze szczegóły dotyczące aktualizacji Sky Pirates of Tyria. Całość odbędzie się pod tym adresem.
  2. Od 25 czerwca do 9 lipca – dostępna będzie całkowicie nowa instancja zatytułowana Aetherblade base, w której ramach zmierzymy się z zastępami piratów dowodzonych przez kapitana i pierwszego oficera.
  3. Początek 25 czerwca – gracze będą mogli wziąć udział w poszukiwaniach 12 tablic ukrytych na terenie Sea of Sorrows. Wszyscy, którym uda się ta sztuka zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami umiejętności.
  4. Początek 1 lipca Not So Secret to zupełnie nowe jumping puzzle. Tym razem będziemy musieli dostać siędo środka holograficznej góry, w której ukryty jest latający statek piratów.

Jak zwykle na wszystkich biorących aktywny udział w wydarzeniu czekać będzie szereg nagród. Począwszy od startu aktualizacji, aż do 9 lipca włącznie, na terenie Tyrii znajdziemy wiele pirackich kryjówek przepełnionych skarbami. Na najwytrwalszych kolekcjonerów nowych osiągnięć czekać zaś będzie uzbrojony w wielkie działo, unikatowy Mini First Mate Horrik. Oczywiście nie mogło zabraknąć również dodatkowych elementów ubioru, wśród których znajdą się m.in. monokl oraz naramienniki.

Aktualizacja Sky Pirates of Tyria przyniesie również kilka istotnych zmian w dotychczasowej mechanice rozgrywki. Dedykowane areny oraz tryb obserwatora wyszły już z fazy beta i będą oficjalnie dostępne w grze. Ponadto modyfikacji ulegnie także system cech oraz umiejętności, co ma zagwarantować graczom więcej możliwości rozwoju i stosowania odmiennych buildów postaci. Twórcy obiecują, że ten zabieg uatrakcyjni i ponowie „włączy do gry” kilka zdolności, które były do tej pory niedoceniane. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka dla wielbicieli warstwy fabularnej zawartej w świecie Guild Wars. Otóż 25 czerwca zadebiutuje trzecia powieść oparta na uniwersum gry. Książką nosi tytuł Sea of Sorrows i opowiada o przygodach Cobiaha Marrinera, późniejszego założyciela Lion’s Arch. Chętni mogą zamawiać tytuł już teraz, wystarczy udać się pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

Neverwinter

Wczoraj ukazała się pełna wersja Neverwinter, najnowszej produkcji MMORPG studia Cryptic. Wszyscy, którzy pragną jak najprędzej zanurzyć się w świecie Forgotten Realms powinni udać się pod ten adres, gdzie mogą założyć konto, a następnie pobrać klient gry. Zwolennicy zabawy w rodzimym języku będą musieli jednak jeszcze troszkę poczekać, gdyż w pełni zlokalizowana (dubbing) edycja tytułu zadebiutuje, zgodnie z zapowiedziami, dopiero 27 czerwca.

Pełna wersja Neverwinter wprowadziła w świat produkcji szereg dodatkowej zawartości, wśród której na pierwszy plan wysuwa się zwłaszcza nowy obszar Gauntlgrym. Oprócz tego w grze pojawiły się także drobne zmiany w trybach PvP oraz PvE, a także profesja alchemika. Przy okazji twórcy pochwalili się również, że w trakcie otwartych beta-testów przez tytuł przewinęło się ponad 1,5 miliona graczy.

Warto wspomnieć, że jeszcze latem tego roku ukazać się ma bezpłatny dodatek zatytułowany Fury of the Feywild. Według zapowiedzi deweloperów ma on obejmować m.in. nowy region w mieście Sharandar, trzy instancje oraz trzy obszary dostępne w ramach kampanii. Nie zabraknie w nim także kolejnych zastępów przeciwników, lochów, przedmiotów i profesji (rzemieślnik oraz wytwórca broni). Więcej na ten temat przeczytacie w przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

Aion

Już w sierpniu zadebituje europejska edycja największej do tej pory aktualizacji Aiona. Oznaczone numerem 4.0 uaktualnienie wprowadza w świecie gry mnóstwo zmian, w tym m.in. dwie zupełnie nowe klasy – Gunner oraz Bard. Fanów produkcji na pewno ucieszy fakt, że tytuł w odświeżonej wersji trafi na europejski rynek nieco szybciej niż początkowo zakładano. Zainteresowani mogą zawczasu zapoznać się z imponującą listą zawartości aktualizacji, znajdziecie ją w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Aion

Defiance

Niedawno poznaliśmy zwycięzce zorganizowanego przez firmę Trion World Network konkursu Most Wanted. Zachary Prast najlepiej ze wszystkich poradził sobie z postawionym przez wydawcę gry Defiance zadaniem i to właśnie jego postać, jako pierwsza w historii, zostanie przeniesiona na ekrany telewizorów. Jego komputerowe alter ego trafi na plan finałowego odcinku serialu Defiance. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Defiance

Dragon’s Prophet

Wspólnie z firmą Infernum Productions, wydawcą gry Dragon’s Prophet, mamy przyjemność zaprosić do udziału w cosplayowym konkursie. Jego uczestniczy będą walczyć o szereg atrakcyjnych nagród, w tym komputer alienware X51 oraz możliwość wyjazdu na tegoroczne targi Gamescom, które odbędą się w dniach 19-25 sierpnia. Jedyne co należy zrobić, to wykonać projekt stroju wzorowanego na postaciach ze świata Dragon’s Prophet i udokumentować efekty swojej pracy.

Więcej szczegółów na temat konkursu oraz przewidzianych nagród znajdziecie w specjalnie opracowanej przez nas wiadomości. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i niezmierzonych pokładów weny.

  1. Oficjalna strona konkursu Dragon Cosplay Summit 2013