Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2013, 08:22

autor: qjin

Neverwinter wychodzi z bety

Studio Cryptic wespół z firmą Perfect World Entertainment ogłosili, że darmowa gra MMO w świecie Neverwinter zadebiutowała na rynku. Polska wersja tytułu ukaże się 27 czerwca.

Polska wersja będzie dostępna tydzień po premierze gry - Neverwinter wychodzi z bety - wiadomość - 2013-06-21
Polska wersja będzie dostępna tydzień po premierze gry

Zgodnie z zapowiedzią, 20 czerwca ukazala się pełna wersja Neverwinter, pecetowego MMORPG-a osadzonego w uniwersum Forgotten Realms. Aby przystąpić do gry, musicie udać się pod ten adres, założyć konto, a następnie pobrać klienta tytułu. Parę dni temu potwierdzono, że od 27 czerwca produkcja dostępna będzie także w języku polskim (dubbing). Wydawca jednak nie planuje uruchomienia odrębnego serwera dedykowanego naszym rodakom. W pełnej wersji dostępny jest nowy obszar Gauntlgrym, świeża zawartość dla trybów PvP i PvE oraz profesja alchemia.

„Przeszło 1,5 miliona graczy eksplorowało świat Neverwinter podczas naszej otwartej bety. Jest to niesamowita frekwencja i jesteśmy onieśmieleni wsparciem oraz wdzięczni za cały odzew, który skierował nas do oficjalnego startu” – tak premierę gry podsumowuje Craig Zinkievich, producent wykonawczy Cryptic Studios. Na koniec dodaje, że „to była długa podróż, ale teraz przygoda dopiero się zaczyna”.

Beta, która wystartowała wraz z końcem kwietnia bieżącego roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem graczy, co poświadczają liczby podane przez jednego z producentów gry. Jednakże to zaledwie preludium, gdyż twórcy nie tylko przygotowali nową zawartość na dzień premiery, ale także mają w planach kolejne usprawnienia i przygody czekające na śmiałków.

(Pół)ork to jedna z kilku ras występujących w Neverwinter - Neverwinter wychodzi z bety - wiadomość - 2013-06-21
(Pół)ork to jedna z kilku ras występujących w Neverwinter
Neverwinter w skrócie:
  • Jest to produkcja free-to-play z gatunku MMORPG
  • W wersję beta grało ponad 1,5 mln graczy
  • Premiera polskiej wersji odbędzie się 27 czerwca bieżącego roku
  • Latem tego roku zadebiutuje pierwsze darmowe rozszerzenie - Fury of the Feywild.

Nowe MMO studia Cryptic, znanego z m.in. City of Heroes oraz Star Trek Online, oferuje pięć klas postaci (łotrzyk, kleryk, czarodziej, strażnik oraz wojownik), a także osiem zróżnicowanych ras (człowiek, półork, krasnolud, elf, półelf, mroczny elf, niziołek, diabelstwo). Gra jest oparta na modelu biznesowym free-to-play, a więc możecie w nią grać bez uiszczania żadnych opłat. Po więcej szczegółów na temat Neverwinter odsyłamy Was do naszego testu wersji beta, a nowe, jak i już grające osoby zapraszamy również do zapoznania się z przygotowanym poradnikiem.

Na zakończenie warto odnotować, że w planach jest wydanie darmowego rozszerzenia, zatytułowanego Fury of the Feywild. Dodatek zaoferuje region w mieście Sharandar, trzy obszary dostępne w ramach kampanii i trzy instancje. Pojawią się także nowi przeciwnicy do ubicia, kolejne podziemia pełne niebezpieczeństw i przedmiotów do zdobycia oraz dwie profesje (wyrób broni oraz rzemieślnictwo). Data rozszerzenia nie została ustalona, wiemy jedynie, że ma wyjść latem tego roku.