Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2017, 13:30

autor: MiqT

Wild West Online – gra zalicza pierwsze opóźnienie – Sieciowe Wieści (08/12/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o przesunięciu premiery Wild West Online, sprawach sądowych z oszustami w Fortnite: Battle Royale, aferze na turnieju StarCrafta II, zimowej aktualizacji Tibii, zamkniętych beta-testach Magic The Gathering: Arena i o kolejnym typie waluty w Overwatch (na zakup e-sportowych skórek). Zapraszamy!

Premiera Wild West Online przesunięta

Wild West Online – gra zalicza pierwsze opóźnienie – Sieciowe Wieści (08/12/2017) - ilustracja #1

Wild West Online, pierwszy westernowy MMORPG na komputery osobiste, miał opuścić strefę Wczesnego Dostępu jeszcze w tym roku, ale jednak tak się nie stanie. Twórcy gry chyba zdali sobie sprawę z ogromu przedsięwzięcia, jakim okazała się gra, i postanowili dać sobie jeszcze trochę czasu, zanim wydadzą swój tytuł. W oficjalnym oświadczeniu na profilu gry w serwisie Facebook deweloper tłumaczy swój krok potrzebą dopracowania produktu. Jak czytamy w poście:

Nadal czujemy się pewni, że uda nam się ukończyć większość zadań, które zaplanowaliśmy w związku z wydaniem gry w tym roku, ale chcemy również dorzucić kilka rzeczy, które wy, gracze, uznaliście za ważne. Są to np. walka konno, polowanie na dzikie zwierzęta, lepsza mechanika PvP czy dopracowanie globalnych wydarzeń w grze, w których gracz może uczestniczyć. Wszystkie te rzeczy muszą być wdrożone, zanim będziemy mogli nazwać grę gotową do wydania.

Nowa data premiery gry nie została jeszcze zapowiedziana.

EVE Online – aktualizacja Arms Race już dostępna

EVE Online, osadzona w konwencji science fiction symulacyjna gra MMO, opracowana przez islandzkie studio Crowd Control Productions, doczekała się kolejnej aktualizacji, jaką jest Arms Race. Łata ta skupia się głównie na zawartości dostępnej w systemie free-to-play, znacząco poszerzając spektrum dostępnych opcji w tym trybie. Dzięki niej gracze z kontami alpha (wersji stricte F2P) będą mogli zasiąść za sterami około 145 statków kosmicznych, w tym typu battlecruiser oraz battleships.

Warto dodać, że prócz nowych okrętów, użytkownicy zyskają dodatkowe opcje treningowe (w tym zniesienie zasady ograniczenia do jednej frakcji), umiejętności oraz możliwość zwiększenia swojego uzbrojenia do wyższych, niedostępnych do tej pory poziomów.

Pełną listę zmian oraz informacje o specjalnym wydarzeniu związanym z nową aktualizacją znajdziecie pod tym linkiem.

Starcraft II – skandal podczas turnieju ZOTAC CUP Masters

Wild West Online – gra zalicza pierwsze opóźnienie – Sieciowe Wieści (08/12/2017) - ilustracja #2

Tegoroczne finały turnieju ZOTAC CUP Masters w StarCraft II: Wings of Liberty przeszły do niechlubnej historii e-sportu, a wszystko za sprawą finałowej rozgrywki pomiędzy dwoma wyjadaczami - Limem "Larva" Hong Gyu oraz chińskim graczem o pseudonimie Legenda. Larva dominował przez całe spotkanie, którego stawką było 10 000 dolarów (ponad 35 000 złotych). W pewnym momencie postanowił dać upust swojej pogardzie dla przeciwnika i zamiast sterować kamerą ręką, użył do tego… stopy. Oczywiście to nietypowe zachowanie zauważyli wszyscy oglądający, w tym organizatorzy turnieju. Lim został bardzo szybko skrytykowany przez społeczność gry, która zarzuciła finaliście brak szacunku dla swojego oponenta. Głos zabrał również przeciwnik Larvy, który w swoim poście na jednym z chińskich portali nazwał swojego rywala „klaunem” oraz człowiekiem „chorym psychicznie”.

Koniec końców organizatorzy turnieju wystosowali oświadczenia, w którym również krytykują zachowanie zawodnika oraz jednocześnie poinformowali społeczność gry, że Hong Gyu został zawieszony i nie będzie mógł brać udziału w kolejnych tego typu turniejach. Pomimo zawieszenia Larva nie został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, a co za tym idzie nie odebrano mu nagrody głównej, czyli 10 tysięcy dolarów.

Savage Hunt, czyli odnowiony Dragon's Prophet, wystartował

Dragon's Prophet był tytułem nietuzinkowym - gracz wcielał się w tresera smoków, zaś sama zabawa polegała głównie na łapaniu i szkoleniu tych bestii, a następnie wykorzystywaniu ich podczas wypełniania zadań. Niestety na Zachodzie gra cieszyła się średnią popularnością (w Polsce natomiast tytuł miał sporą grupę fanów) i zakończyła swój żywot w 2015 roku. Potencjał był jednak na tyle duży, że za wskrzeszenie gry wzięło się niewielkie studio Gamigo, znane głównie z prostych tytułów MMO.

W ten oto sposób powstał Savage Hunt: Dragon’s Prophet, który niespodziewanie otworzył swoje serwery dla graczy 6 grudnia. Tytuł to wciąż darmowe MMO o polowaniu i hodowaniu smoków. W grze mamy możliwość znaleźć aż 600 gatunków gadów, które będą nam towarzyszyły w walce.

Zagrać możecie tutaj.

Fortnite: Battle Royale – wojna z oszustami trwa

Jak to bywa w tytułach MMO, zawsze znajdzie się taka osoba, która chce iść „na skróty”. Nie inaczej jest w Fortnite: Battle Royale, gdzie ostatnia fala cheaterów dała w kość Epic Games. Studio jednak postanowiło zakasać rękawy i wziąć się za nielegalne programy oraz wykorzystujących ich graczy. W ten oto sposób głośno zrobiło się o dwóch oszustach, którzy otrzymali od Epic Games… wezwanie do sądu.

Jednym z nich okazał się 14-letni chłopak, w którego obronie stanęła niestrudzona mama, wystosowując obszerne oświadczenie w sieci. Stwierdza ona w piśmie, że to nie jej dziecko jest winne całej sprawy, a twórcy nielegalnych modyfikacji czy… samo studio Epic Games (bo przecież wydawca powinien tłumaczyć graczom, że takie aplikacje są „be”). Sprawa ta ciągle się toczy i nie znalazła jeszcze swojego rozwiązania w przeciwieństwie do tej z drugim oszustem, którego śmiało można nazwać recydywistą - Charles “Joreallean” Vraspir, bo tak nazywa się ten młody człowiek, był banowany aż dziewięciokrotnie.

Epic Games zawarło ugodę z Charlesem, na mocy której Vraspir nie może ani razu użyć w grze niedozwolonych wspomagaczy. Jeżeli zostanie przyłapany na takim występku, automatycznie jego konto zostanie uszczuplone o minimum 5 000 dolarów grzywny (niecałe 18 000 złotych). Każde kolejne złamanie ugody spowoduje zwiększenie wspomnianej kwoty. Co ciekawe Vraspir może nadal używać swojego konta, które nie zostało zablokowane.

Tibia z Winter Update

Na serwerach Tibii pojawiła się sezonowa aktualizacja o nazwie Winter Update, która jest jednym z dwóch największych corocznych dodatków do gry. Tegoroczna zima przyniosła do świata Tibii sporo nowości, w tym nowy system lootowania i sortowania przedmiotów, mechanikę nasycenia, nowe lokacje i potwory, zadania, stroje, wierzchowce, system uroków oraz Bestiariusz, o którym pisaliśmy pod koniec listopada.

Niestety nowa treść jest skierowana głównie do graczy korzystających z opcji Premium oraz mikrotransakcji. Ci, którzy postanowili nie wydać na tytuł ani złotówki, raczej wiele dla siebie w nowej aktualizacji nie znajdą.

Pełna lista nowości, które przyniósł patch Winter Update, znajdziecie pod tym linkiem.

Shadow's Kiss hojnie dofinansowany na Kickstarterze

Gier z wampirami w roli głównej na rynku jest jak na lekarstwo. O jak dużym deficycie mówimy, niech świadczy ostatnia akcja crowdfundingowa w serwisie Kickstarter, podczas której studio Clockwork Throne postanowiło zebrać na swój najnowszy tytuł MMO, Shadow's Kiss, skromne 25 000 dolarów (niecałe 90 000 złotych). Akcja zakończyła się jednak dużo większą sumą i na konto twórców wpadło ponad 80 000 dolarów (lekko ponad 285 000 złotych). Dzięki takiemu zastrzykowi finansowemu studio ma szansę jeszcze bardziej rozbudować swój tytuł, w tym poprawić animację, ścieżkę dźwiękową oraz ogólny aspekt systemowy.

Pierwsze beta-testy zaplanowane są na rok 2018.

Overwatch zyska specjalną walutę na e-sportowe skórki

Według wcześniejszych zapowiedzi Blizzard oficjalnie potwierdził informację, że do Overwatch zostanie zaimplementowana specjalna waluta, za którą gracze będą mogli kupić wyjątkowe skórki związane z drużynami biorącymi udział w Overwatch League.

„League Tokens”, bo tak został nazwany nowy pieniądz, będzie można użyć wyłącznie do kupienia wspomnianych skórek. Nie będzie więc możliwości użycia nowych żetonów do nabywania nieprzewidywalnych skrzynek z losową zawartością. System zostanie wprowadzony na początku przyszłego roku, a każdy gracz, który zaloguje się do gry w ciągu pierwszego miesiąca od startu nowego sezonu Overwatch League, otrzyma kilka sztuk nowej waluty, której wystarczy na kupno jednej skórki.

Niestety Blizzard nie podzielił się jeszcze informacją, jak wspomniane tokeny będzie można zdobyć.

Ruszyła zamknięta beta Magic: The Gathering Arena

Wszyscy fani Magic: The Gathering Arena, kolejnej adaptacji popularnej gry karcianej firmy Wizards of the Coast, mogą zacierać ręce. W poniedziałek ruszyła pierwsza faza zamkniętych beta-testów. Garstka szczęśliwców powinna już otrzymać klucze do gry, zaś kolejna grupa zostanie zaproszona w przeciągu kilku tygodni. Twórcy zamierzają regularnie zwiększać liczbę uczestników.

Niestety raczej nie zobaczymy żadnych informacji prasowych na temat wspomnianego tytułu, gdyż gra objęta jest ścisłą klauzulą poufności (czyli popularnym NDA). Powód jest prosty – deweloperzy nie chcą pokazywać światu niegotowego produktu.

Jeżeli jeszcze nie zapisaliście się na zamknięte testy beta, nadal macie na to szasnę – wystarczy wejść w ten link.