Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 stycznia 2017, 12:30

autor: Adrian Werner

Creature Quest - premiera mobilnej gry ojca marki Might & Magic

Do dystrybucji w App Store i Google Play trafiła mobilna strategia Creature Quest. Stoi za nią Jon Van Caneghem, czyli twórca takich serii jak Might & Magic oraz Heroes of Might & Magic, obecnie kierujący studiem VC Mobile Entertainment.

Po wielomiesięcznych testach w ramach tzw. soft-launchu doczekaliśmy się wreszcie premiery pełnej wersji gry Creature Quest. Jej głównym projektantem był Jon Van Caneghem, czyli ojciec serii Might & Magic oraz jej spin-offa, czyli cyklu Heroes of Might & Magic.

Creature Quest to pierwszy projekt założonego przez Caneghema studia VC Mobile Entertainment. - Creature Quest - premiera mobilnej gry ojca marki Might & Magic - wiadomość - 2017-01-29
Creature Quest to pierwszy projekt założonego przez Caneghema studia VC Mobile Entertainment.
CREATURE QUEST W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: VC Mobile Entertainment
  2. Gatunek: strategia z elementami RPG
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

Akcja gry osadzona jest w standardowej bajkowej krainie fantasy. Zamieszkują ją różnorodne postacie i potwory, a cała zabawa obraca się wokół ich kolekcjonowania. Zaczynamy z piątką podopiecznych, ale w sumie autorzy przygotowali ponad 500 typów, które możemy dołączyć do naszego zbioru. Znajdziemy wśród nich zarówno typowe bestie, jak i człekokształtne istoty oraz spory wybór ludzi. Tych podległych rozkazom gracza wojowników wykorzystujemy głównie do toczenia turowych bitew.

Oczywiście kluczową rolę odgrywa rozwijanie zdolności podwładnych. Gra pozwala tego dokonywać na wiele różnych sposobów. Poza klasycznym gromadzeniem punktów doświadczenia mamy tutaj również system ewolucji postaci, pozwalający na przeobrażanie ich w potężniejsze formy. Do tego dochodzi mechanika uczenia się nowych zaklęć oraz spory wybór magicznych przedmiotów wpływających na statystyki.

Poza trybem solo gra oferuje również rozgrywki PvP, pozwalające na rywalizowanie z innymi graczami i walkę o pozycję w sieciowych rankingach. Do tego dochodzi opcja zbudowania własnego lochu, przez który będą potem próbowali się przebijać inni użytkownicy chcący dostać się do naszych skarbów.

W sumie Creature Quest bierze sprawdzone mobilne rozwiązania, ale jednocześnie wzbogaca je większą liczbą opcji, oferując wyższy poziom skomplikowania mechaniki niż większość podobnych produkcji. Całość i tak ma jednak wyraźnie casualowy charakter, więc osoby szukające mobilnego następcy Heroes of Might and Magic nie znajdą tutaj za wiele dla siebie.

Creature Quest dostępne jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Creature Quest w App Store
  2. Creature Quest w Google Play
  3. Oficjalna strona gry