Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 stycznia 2017, 13:10

Pokemon Duel rozpoczęło podbój rynku mobilnego

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Pokemon Duel, czyli mobilna strategia bitewna, wzorowana na popularnej planszówce.

Pokemonowe imperium kontynuuje inwazję na rynek mobilny. Po Pokemon Shuffle i Pokemon GO przyszła pora na Pokemon Duel, czyli strategię bitewną opartą na przerobionych zasadach figurkowego Pokemon Trading Figure Game. Gra zadebiutowała w Japonii w zeszłym roku, a teraz wreszcie doczekała się premiery w Europie i Stanach Zjednoczonych.

To już trzecia mobilna gra z pokemonami. - Pokemon Duel rozpoczęło podbój rynku mobilnego - wiadomość - 2017-01-30
To już trzecia mobilna gra z pokemonami.
POKEMON DUEL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: HEROZ
  2. Wydawca: The Pokemon Company
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: iOS/AND
  5. Data premiery w Japonii: kwiecień 2016 r.

Gra rozpoczyna się, gdy kierowany przez nas trener przybywa na cieszącą się wielką popularnością wśród turystów sztuczną wyspę Carmonte. Ambicją naszego bohatera jest zostanie potentatem branży hotelarskiej, a najlepszą metodą na zrealizowanie tego celu jest zwyciężenie w turnieju bitewnym pokemonów. Główną nagrodą jest bowiem akt własności najbardziej luksusowego hotelu na wyspie, znanego jako Wieża Klejnotów.

Zabawa sprowadza się do toczenia turowych bitew z wykorzystaniem figurek pokemonów. Wzorem karcianek, zaczynamy jedynie z kilkoma najprostszymi okazami i podczas rozgrywki powoli dołączamy do naszej kolekcji nowe typy, z których każdy ma inne umiejętności.

Sama mechanika potyczek jest dosyć nietypowa. Podczas starć dowodzimy oddziałem złożonym z maksymalnie sześciu pokemonów. Obie strony zaczynają na przeciwnych stronach mapy, a pomiędzy nimi znajduje się siatka linii służących za trasy ruchu postaci. Wygrywa ta strona, która jako pierwsza doprowadzi przynajmniej jedną figurkę do pozycji startowej rywala. Powoduje to, że kluczową rolę odgrywa nie tylko bezpośrednia walka z przeciwnikiem, ale również blokowanie mu drogi do celu.

Gra oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i sieciowe potyczki przeciwko innym ludziom. Obie opcje są bardzo dobrze opracowane, a samotna zabawa zapewnia dużo frajdy dzięki wyśmienitej sztucznej inteligencji.

Pokemon Duel dostępne jest na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Pokemon Duel w App Store
  2. Pokemon Duel w Google Play
  3. Oficjalna strona gry