Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2017, 13:04

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Program kulinarny w World of Warcraft oraz nowe czołgi w World of Tanks – Sieciowe Wieści (26/01/2017)

Dzisiaj piszemy m.in. o nadchodzących czołgach X poziomu w World of Tanks, niewielkiej (40 MB!) MOB-ie Heroes Evolved, a także programie kulinarnym, w którym powstają potrawy ze świata Azeroth.

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o maratonie z okazji chińskiego Nowego Roku w World of Warships, lekkich czołgach X poziomu w World of Tanks, nowej MOB-ie Heroes Evolved, dodatkowych Strefach Mroku w Tom Clancy’s The Division oraz programie kulinarnym w świecie World of Warcraft. Zapraszamy!

Gotuj z World of Warcraft

World of Warcraft to marka sama w sobie. Nie jest tajemnicą, że popularność tytułu wynika m.in. z różnych kampanii reklamowych. Logo WoW-a możemy zobaczyć na koszulkach, kubkach czy sprzęcie komputerowym.

Blizzard postanowił pójść o krok dalej i zainwestować w program telewizyjny – i to nie byle jaki, bo o gotowaniu! W Południowej Korei (bo gdzie indziej?) powstają właśnie pierwsze odcinki kulinarnego show o tytule: „Wow! Recipe? The Meal Is Ready”. Prowadzącym program będzie Choi Hyun-seok – zapalony gracz WoW-a, celebryta oraz szef kuchni.

W menu pojawią się potrawy, które gracze mogli spotkać w swoich wirtualnych przygodach w świecie Azeroth, takie jak np. zupa z Murlocków. Premiera programu niedługo.

Heroes Evolved na platformie Steam

Heroes Evolved, nowa MOBA studia R2Games, zawitała na Steama. Gracze mogą ściągnąć tytuł za pośrednictwem platformy firmy Valve i zalogować się, korzystając ze swojego konta. Oznacza to, że nie będzie potrzeby logowania się za pośrednictwem oficjalnej strony gry.

Sam tytuł to połączenie League of Legends i Dota 2. Gracz ma do wyboru 55 postaci, które pełnią różne role na polu bitwy. Mecze odbywają się w standardowym układzie 5 na 5, zaś sama mechanika gry nie różni się niczym od tej z LoL-a. Co ciekawe, klient gry waży niecałe 40 (!) MB.

Premiera Hellion przesunięta na luty

Hellion, survivalowy sandboks nastawiony na rozgrywkę sieciową, zaliczy opóźnienie. Gra, która miała trafić w styczniu na Steama w programie Early Access, będzie dostępna prawdopodobnie w lutym.

Według producenta, opóźnienie jest spowodowane koniecznością dopieszczenia tytułu pod względem balansu i rozgrywki. Obecnie trwają prace nad finalizacją wersji, którą gracze będą mogli ściągnąć za pośrednictwem Steama.

25 stycznia Zero Gravity Games ogłosi wiążącą datę wydania tytułu we wczesnym dostępie.

Tom Clancy's The Division i patch 1.6

Tom Clancy’s The Division, zaprojektowana głównie z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym gra akcji od Ubisoftu, doczekała się informacji o aktualizacji o numerze 1.6. Co ważne, gracze będą mogli pobrać łatkę bez konieczności posiadania poprzednich dodatków do gry.

Sama łata wniesie mnogość nowych funkcji. Przede wszystkim pojawią się trzy nowe Strefy Mroku, usytuowane w północnej części miasta, które niemal podwoją wielkość tych obszarów w grze. Wraz z nowymi strefami dodane zostaną misje (na legendarnym poziomie trudności), rankingi czy rejony skażenia. Prócz tego gracze będą mogli zdobyć nowy sprzęt i bronie.

W „MS-ach” pojawią się także nowi, elitarni przeciwnicy, którzy będą odradzać się w podziemiach średnio raz na godzinę. Ich eliminację będzie utrudniał wysoki poziom skażenia, z którym filtry graczy nie będą w stanie sobie poradzić i nasza postać będzie powoli podtruwana. Zmianom ulegnie także system walki PvP. Jak obiecują twórcy, ma on być teraz „bardziej satysfakcjonujący i przyjemny”.

Kompletną listę zmian możecie znaleźć pod tym linkiem.

Nowe pojazdy zwiadowcze w World of Tanks

Program kulinarny w World of Warcraft oraz nowe czołgi w World of Tanks – Sieciowe Wieści (26/01/2017) - ilustracja #1

Wraz z nowym systemem dobierania pojazdów do bitwy (matchmaking), do gry World of Tanks zostaną dodane nowe czołgi lekkie VIII, IX i X poziomu. Obecnie gracze mogą grać maszynami lekkimi maksymalnie VIII tieru. Same zmiany są dosyć zawiłe – Wargaming zdecydowało się przerzucić obecne czołgi lekkie VIII poziomu na tier IX, zaś na VIII i X dać zupełnie nowe pojazdy.

Program kulinarny w World of Warcraft oraz nowe czołgi w World of Tanks – Sieciowe Wieści (26/01/2017) - ilustracja #2

Obecnie, na tzw. superteście, pojawiły się już wszystkie nowe tiery, jakie będą dostępne w grze. Każdy pojazd został też odpowiednio zbalansowany.

  1. ZSRR: na poziomie VIII znajdziemy znanego LTTB, na IX – ?-54 ltwt., zaś na X pojawi się niski i zwinny T-100.
  2. Niemcy wzbogacą się o zmiany w postaci HWK 12 (VIII), Spähpanzer Ru 251 (IX) oraz Rheinmetall Panzerwagen (X).
  3. Francja: końcówka drzewka będzie wyglądała następująco: Bat.-Châtillon 12 t, AMX 13 90 oraz AMX 13 105.
  4. USA zyska pojazdy M41 Walker Bulldog, T49 oraz słynnego XM551 Sheridan.
  5. Ostatnia nacja z czołgami lekkimi to Chiny, gdzie zmiany wyglądają następująco: WZ-132 (VIII), WZ-132A (IX) oraz WZ-132-1 (X).

Wszystkie zmiany statystyk i parametry możecie zobaczyć pod tym linkiem (VIII), tym (IX) oraz tym (X).

Chiński Nowy Rok w World of Warships

Program kulinarny w World of Warcraft oraz nowe czołgi w World of Tanks – Sieciowe Wieści (26/01/2017) - ilustracja #3

Z okazji chińskiego Nowego Roku w World of Warships ogłoszono specjalny maraton dla wirtualnych kapitanów. Do zdobycia m.in. Południowy Smok – krążownik VII tieru. Gracze mają czas na wykonanie kilku misji do 20 lutego.