Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2017, 14:49

autor: "Vergil"

Civilization VI - integracja ze Steam Workshop i oficjalne wsparcie dla modów wciąż w drodze

Od premiery Sid Meier's Civilization VI minęło już kilka długich miesięcy. Choć na ten moment produkcja nie doczekała się oficjalnego wsparcia dla modów ani też nie została zintegrowana ze Steam Workshop, studio Firaxis Games po raz kolejny potwierdziło, że wciąż trwają prace nad tymi funkcjami.

Szósta odsłona cyklu Civilization zadebiutowała w październiku 2016 roku. Produkcja doczekała się ciepłego przyjęcia ze strony graczy, gromadząc wokół siebie liczną społeczność. By jednak zapewnić temu tytułowi wystarczająco długi żywot, deweloperzy powinni zaimplementować funkcje, jakich od tygodni domagają się fani – mowa o integracji ze Steam Workshop oraz o oficjalnym wsparciu dla modów.

Możliwość poprowadzenia do boju wybranej cywilizacji działa na wyobraźnię milionów graczy na całym świecie. - Civilization VI - integracja ze Steam Workshop i oficjalne wsparcie dla modów wciąż w drodze - wiadomość - 2017-01-27
Możliwość poprowadzenia do boju wybranej cywilizacji działa na wyobraźnię milionów graczy na całym świecie.

Choć wciąż nie wiadomo, kiedy owe funkcje miałyby zostać zaimplementowane, Pete Murray z Firaxis Games stara się uspokoić graczy. Jak wspomniał w trakcie niedawnego livestreamu, prace nad ich wdrożeniem wciąż trwają, a szczegóły zostaną ujawnione... cóż, dopiero wtedy, gdy nadejdzie właściwy moment. A zatem, tak na dobrą sprawę – nie wiadomo kiedy.

Fani muszą zatem uzbroić się w cierpliwość – ostatnia duża aktualizacja gry została wydana… w listopadzie. Warto jednak pamiętać, że brak oficjalnego wsparcia nie powstrzymał zagorzałych miłośników cyklu przed tworzeniem własnych modyfikacji, które bez większych problemów można znaleźć w Internecie.