Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4XONEPCSwitch
Okładka MXGP3: The Official Motocross Videogame (PS4)
OkładkaMXGP3: The Official Motocross Videogame (PS4)

MXGP3: The Official Motocross Videogame

Kolejna odsłona cyklu motocrossowych gier wyścigowych, rozwijanego od 2013 roku przez doświadczone, włoskie studio Milestone.

Wyścigi | motocyklowe | motocross

MXGP3: The Official Motocross Videogame Premiera

30maj2017

PC PS4 XONE

21lis2017

Switch

producent: Milestone wydawca: Milestone Strona oficjalna

Gry podobne do MXGP3: The Official Motocross Videogame

MXGP PRO

Monster Jam: Steel Titans 2

MX vs ATV All Out

MXGP3: The Official Motocross Videogame jest kolejną odsłoną cyklu motocrossowych gier wyścigowych, nad którym od 2013 roku pracuje włoskie studio Milestone. Oprócz wspomnianej serii, w portfolio zespołu znajdują się takie pozycje, jak kilka gier spod znaku WRC: FIA World Rally Championship, a także wydane w ubiegłym roku Sebastien Loeb Rally Evo. Tytuł został wydany między innymi na platformę PC, XONE itd..

Mechanika

Filar MXGP3: The Official Motocross Videogame stanowi pełna licencja na zawody World Motocross Championship, organizowane przez Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM). Dzięki niej możemy nie tylko wcielić się w prawdziwych zawodników światowej klasy, lecz także dołączyć do licencjonowanych zespołów, jakie brały udział w Mistrzostwach Świata w sezonie 2016. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany garaż, na który składa się kilkadziesiąt zróżnicowanych jednośladów. Ponadto, tytuł oferuje całe spektrum opcji związanych z modyfikacją wyglądu zawodnika – możemy zdecydować między innymi o ogólnej kolorystyce jego stroju, a także o logotypach, jakie się na nim pojawią. Całości dopełnia kilkanaście motocrossowych tras – mowa zarówno o arenach zlokalizowanych na otwartej przestrzeni, jak i umiejscowionych w specjalnych halach. W przypadku tych pierwszych deweloperzy zadbali o rozmaite szczegóły pokroju balonów unoszących się nad torem, czy też kibiców wspierających swoich idoli.

Choć mamy tutaj do czynienia z typowo zręcznościową produkcją, autorzy pokusili się o zachowanie sporej dawki realizmu. Model jazdy oparto na fizyce – motocykl kontrolujemy zarówno bezpośrednio, jak i poprzez balansowanie ciałem zawodnika celem przygotowania się do skoku bądź pokonania zakrętu pod właściwym kątem. Sprawę utrudnia fakt, że podczas wyścigów podłoże deformuje się, a pogoda zmienia się dynamicznie i na przykład gęsta ulewa znacznie ogranicza widoczność.

Tryby gry

W MXGP3: The Official Motocross Videogame na platformie PC, XONE itd. grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. W grze zaimplementowano bowiem tryb pojedynczego wyścigu, gdzie ścigamy się z zawodnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję bądź rywalizujemy z innymi osobami przez Internet. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć rozbudowanego trybu kariery, w którym stopniowo pniemy się po szczeblach motocrossowego rankingu.

Kwestie techniczne

MXGP3: The Official Motocross Videogame działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Dzięki temu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania – tyczy się to szczegółowo wykonanego otoczenia, zaprojektowanych z dbałością o detale motocykli oraz powiewających na wietrze elementów ubioru zawodnika. Na pochwałę zasługuje również warstwa dźwiękowa, na czele z realistycznym rykiem silników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI MXGP3: The Official Motocross Videogame

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MXGP3: The Official Motocross Videogame Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 13 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960/Radeon R9 380 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch