Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4SwitchXONE
Okładka MXGP3: The Official Motocross Videogame (PC)

MXGP3: The Official Motocross Videogame

Kolejna odsłona cyklu motocrossowych gier wyścigowych, rozwijanego od 2013 roku przez doświadczone, włoskie studio Milestone.

Wyścigi | motocyklowe | motocross | multiplayer

MXGP3: The Official Motocross Videogame jest kolejną odsłoną cyklu motocrossowych gier wyścigowych, nad którym od 2013 roku pracuje włoskie studio Milestone. Oprócz wspomnianej serii, w portfolio zespołu znajdują się takie pozycje, jak kilka gier spod znaku WRC: FIA World Rally Championship, a także wydane w ubiegłym roku Sebastien Loeb Rally Evo. Tytuł został wydany między innymi na platformę PC, XONE itd..

Mechanika

Filar MXGP3: The Official Motocross Videogame stanowi pełna licencja na zawody World Motocross Championship, organizowane przez Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM). Dzięki niej możemy nie tylko wcielić się w prawdziwych zawodników światowej klasy, lecz także dołączyć do licencjonowanych zespołów, jakie brały udział w Mistrzostwach Świata w sezonie 2016. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany garaż, na który składa się kilkadziesiąt zróżnicowanych jednośladów. Ponadto, tytuł oferuje całe spektrum opcji związanych z modyfikacją wyglądu zawodnika – możemy zdecydować między innymi o ogólnej kolorystyce jego stroju, a także o logotypach, jakie się na nim pojawią. Całości dopełnia kilkanaście motocrossowych tras – mowa zarówno o arenach zlokalizowanych na otwartej przestrzeni, jak i umiejscowionych w specjalnych halach. W przypadku tych pierwszych deweloperzy zadbali o rozmaite szczegóły pokroju balonów unoszących się nad torem, czy też kibiców wspierających swoich idoli.

Choć mamy tutaj do czynienia z typowo zręcznościową produkcją, autorzy pokusili się o zachowanie sporej dawki realizmu. Model jazdy oparto na fizyce – motocykl kontrolujemy zarówno bezpośrednio, jak i poprzez balansowanie ciałem zawodnika celem przygotowania się do skoku bądź pokonania zakrętu pod właściwym kątem. Sprawę utrudnia fakt, że podczas wyścigów podłoże deformuje się, a pogoda zmienia się dynamicznie i na przykład gęsta ulewa znacznie ogranicza widoczność.

Tryby gry

W MXGP3: The Official Motocross Videogame na platformie PC, XONE itd. grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. W grze zaimplementowano bowiem tryb pojedynczego wyścigu, gdzie ścigamy się z zawodnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję bądź rywalizujemy z innymi osobami przez Internet. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć rozbudowanego trybu kariery, w którym stopniowo pniemy się po szczeblach motocrossowego rankingu.

Kwestie techniczne

MXGP3: The Official Motocross Videogame działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Dzięki temu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania – tyczy się to szczegółowo wykonanego otoczenia, zaprojektowanych z dbałością o detale motocykli oraz powiewających na wietrze elementów ubioru zawodnika. Na pochwałę zasługuje również warstwa dźwiękowa, na czele z realistycznym rykiem silników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do MXGP3: The Official Motocross Videogame

Klasyfikacja PEGI MXGP3: The Official Motocross Videogame

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MXGP3: The Official Motocross Videogame

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960/Radeon R9 380 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 7950 lub lepsza, 13 GB HDD, Windows 7 64-bit

Pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame
Pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame

wiadomość27 stycznia 2017

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame, czyli najnowszej odsłony symulacji wyścigów motocrossowych od studia Milestone. Ma ona ukazać się wiosną 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

23 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

zmuda3

Jesus 3000

zatox11

Rossifumi

PC
PS4
XONE
Switch