Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2017, 10:15

Pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame, czyli najnowszej odsłony symulacji wyścigów motocrossowych od studia Milestone. Ma ona ukazać się wiosną 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Włoskie studio Milestone, znane przede wszystkim z gier opartych na licencji WRC i MotoGP, swoją przygodę z produkcjami symulującymi wyścigi motocrossowe rozpoczęło w 2013 roku. Wówczas to pojawiła się zapowiedź MXGP: The Official Motocross Videogame. Tytuł ujrzał światło dzienne w kwietniu 2014 roku. W 2016 roku mogliśmy zagrać w część drugą, a początek tego roku przyniósł pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame. Twórcy zdradzili również kilka informacji na temat tej pozycji. Ma ona pojawić się wiosną 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

W MXGP3: The Official Motocross Videogame znajdziemy w pełni licencjonowane zawody World Motocross Championship, organizowane przez Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM). Przyjdzie nam zatem zmierzyć się z prawdziwymi zawodnikami na dokładnie odwzorowanych trasach. Prócz pojedynczych wyścigów single- oraz multiplayer, w MXGP3 spróbujemy swoich sił również w trybie kariery. Twórcy obiecują szerokie spektrum opcji pozwalających na dokładne spersonalizowanie motocyklisty.

Motocrossowe trofea tylko czekają na zdobycie - Pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame - wiadomość - 2017-01-27
Motocrossowe trofea tylko czekają na zdobycie

MXGP3: The Official Motocross Videogame działa na silniku Unreal Engine 4. Do produkcji wprowadzono zaawansowaną deformację terenu podczas wyścigu oraz efekt dynamicznej pogody. Nie mają one stanowić jedynie kosmetycznego dodatku, lecz czynnie wpływać na rozgrywkę. W deszczu widoczność będzie znacznie ograniczona, a trasy zmienią się w błotniste bagna utrudniające poruszanie się motocykla. Według twórców, dzięki tego typu zabiegom udało się „przenieść doświadczenia płynące z gry na zupełnie inny poziom”.