Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka MXGP 2: The Official Motocross Videogame (PS4)

MXGP 2: The Official Motocross Videogame

Kontynuacja poświęconej motocrossowi gry wyścigowej z 2014 roku, za której powstanie odpowiada ponownie doświadczone włoskie studio Milestone, znane m.in. z takich serii, jak SBK: Superbike czy MotoGP.

Wyścigi | motocyklowe | motocross | multiplayer

Okładka MXGP 2: The Official Motocross Videogame (PS4)

data premiery gry:

8kwi2016

PC XONE PS4

MXGP 2: The Official Motocross Videogame to kontynuacja wydanej w 2014 roku gry wyścigowej, poświęconej jednemu z najefektowniejszych sportów motorowych, jakim jest motocross. Za powstanie gry odpowiada ponownie doświadczone włoskie studio Milestrone, mające na swoim koncie tak przebojowe serie, jak SBK: Superbike Wirld Championship oraz MotoGP czy też RIDE. W porównaniu z pierwszą odsłoną serii, która prócz popularnych pecetów zagościła na konsolach zarówno obecnej, jak i minionej generacji, MXGP ukazało się już wyłącznie na tzw. next-genach.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nie zmieniła się znacząco w porównaniu do pierwowzoru z roku 2014, a twórcy po raz kolejny położyli główny nacisk na realizm wyścigów motocrossowych oraz możliwie jak najwierniejsze oddanie towarzyszących mu wrażeń na ekranach domowych komputerów i konsol. Podczas zabawy towarzyszy nam więc ryk silników oraz tryskające spod kół maszyn błoto i kurz. Podobnie jak pierwsza odsłona serii, tytuł posiada oficjalną licencję Motocrossowych Mistrzostw Świata, dzięki czemu w grze znajdziemy pełen zestaw kierowców i teamów z sezonu 2015 oraz wiernie odwzorowane tory. Wśród nich znalazły się najpopularniejsze areny motocrossowe, zarówno te zlokalizowane na otwartej przestrzeni, jak i w specjalnych halach. Nie zapomniano też rzecz jasna o szerokich możliwościach dostosowywania wyglądu motocyklistów oraz parametrów ich maszyn.

Tryby gry

Głównym wariantem rozgrywki jest oczywiście tryb kariery, który – co ciekawe – możemy rozegrać zarówno w trybie offline, jak i będąc podłączonym do sieci. Zabawę rozpoczynamy jako młody zawodnik, który podpisuje kontrakt z jedną z drużyn biorących udział w zawodach MXGP i z wolno wspina się po kolejnych szczeblach kariery. Rywalizując o tytuł najlepszego motocyklisty świata, staniemy tu w szranki ze znanymi zawodnikami z całego świata, takimi jak Ryan Villopoto, Tony Cairoli czy Romain Febvre. W grze znalazł się także szereg innych trybów, pozwalających na bardziej swobodną rywalizację z komputerowym AI oraz innymi graczami w sieci.

Kwestie techniczne

W związku z całkowitą przesiadką serii na maszyny nowej generacji, MXGP 2: The Official Motocross Game na platformie PC, PS4 i XONE może pochwalić się wyraźnie lepszą oprawą graficzną, optymalizowaną pod kątem nowoczesnych pecetów i konsol.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do MXGP 2: The Official Motocross Videogame

Klasyfikacja PEGI MXGP 2: The Official Motocross Videogame

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MXGP 2: The Official Motocross Videogame

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 850 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640/Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows Vista(SP2)
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 4670K 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 390 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1 64-bit
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
MXGP 2: The Official Motocross Videogame doczekało się dema na PC
MXGP 2: The Official Motocross Videogame doczekało się dema na PC

wiadomość14 maja 2016

Po kilku tygodniach od momentu premiery gry wyścigowej MXGP 2: The Official Motocross Videogame, tytuł doczekał się wersji demonstracyjnej na PC-tach. Oprócz niej demo od jakiegoś czasu dostępne jest także na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Wieści ze świata (Mighty No. 9, DriveClub, Saints Row Undercover, Civilization: Revolution 2, MXGP 2) 25/1/2016
Wieści ze świata (Mighty No. 9, DriveClub, Saints Row Undercover, Civilization: Revolution 2, MXGP 2) 25/1/2016

wiadomość25 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi trybu hardkorowego w DriveClub, skasowanej grze z serii Saints Row na PSP oraz opóźnieniu premier Mighty No. 9, Sid Meier’s Civilization: Revolution 2 Plus i MXGP 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE
PS4