Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 09:59

autor: Adrian Werner

Full Throttle Remastered - studio Double Fine odświeży klasyczną przygodówkę LucasArts

Studio Double Fine zapowiedziało Full Throttle Remastered, czyli odświeżoną wersję klasycznej przygodówki studia LucasArts z 1995 roku. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Gra trafi do sprzedaży w 2017 roku. -  Full Throttle Remastered - studio Double Fine odświeży klasyczną przygodówkę LucasArts - wiadomość - 2015-12-06
Gra trafi do sprzedaży w 2017 roku.

Odświeżanie klasycznych przygodówek studia LucasArts trwa w najlepsze. Po dostępnych już na rynku The Secret of Monkey Island: Special Edition, Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge i Grim Fandango Remastered oraz znajdującym się w produkcji Day of the Tentacle: Remastered przyszła kolej na wydane 1995 roku Full Throttle. Podczas imprezy PlayStation Experience na scenie pojawił się szef studia Double Fine, czyli Tim Schafer, i zapowiedział projekt Full Throttle Remastered. Zmierza on na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Premiera zaplanowana została na 2017 rok.

Największą atrakcją Full Throttle Remastered będzie oczywiście odświeżona oprawa graficzna. Autorzy obiecują tła i postacie wykonane w wysokiej rozdzielczości, a każda klatka animacji zostanie ręcznie przemalowana na nowo. Ponadto znacznemu ulepszeniu ulegnie jakość efektów dźwiękowych i muzyki. Twórcy zamierzają również wprowadzić sporo ciekawych opcji dodatkowych, takich jak galerię grafik koncepcyjnych czy możliwość włączenia komentarza audio, w ramach którego deweloperzy zaangażowani w produkcję pierwowzoru i remastera będą opowiadali ciekawe anegdoty o miejscach, jakie akurat będziemy odwiedzali w grze.

Niestety, autorzy nie udostępnili żadnych screenów czy materiałów video. To jednak nie dziwi, gdyż gra ma się ukazać dopiero w 2017 roku. Na razie studio Double Fine koncentruje się na promowaniu Day of the Tentacle: Remastered i zapewne dopiero po premierze tej produkcji dowiemy się czegoś więcej na temat Full Throttle Remastered.

  1. Double Fine – oficjalna strona studia
 Full Throttle Remastered - studio Double Fine odświeży klasyczną przygodówkę LucasArts - ilustracja #2

Fabuła Full Throttle toczy się w 2040 roku i gra prezentuje mało optymistyczną wizję przyszłości, w której klasyczne pojazdy ustępują miejsca maszynom wykorzystującym napędy antygrawitacyjne. Akcja toczy się w pustynnym regionie Stanów Zjednoczonych, w okolicach autostrady numer 9. Głównym bohaterem jest wódz gangu motocyklowego imieniem Ben, który wraz z towarzyszami zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie Malcolma Corleya, czyli właściciela ostatniej firmy produkującej tradycyjne motocykle. Naszym zadaniem jest oczyszczenie imienia Bena oraz dopilnowanie, aby sprawiedliwość dosięgła prawdziwego sprawcę.

Gra stanowi w większości tradycyjną przygodówkę z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy eksplorujemy więc lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Jednocześnie w Full Throttle pojawiają się także sekcje zręcznościowe, w ramach których musimy toczyć pojedynki motocyklowe na długich odcinkach autostrady, podczas których atakujemy rywali np. łańcuchami czy kopniakami. Ponadto w przeciwieństwie do większości produkcji studia LucasArts, podczas kampanii zdarzają się momenty, w których główny bohater może zginąć, poprzez popełnienie błędu lub zbyt wolne wykonanie potrzebnych czynności.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.