Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2015, 09:59

Full Throttle Remastered - studio Double Fine odświeży klasyczną przygodówkę LucasArts

Studio Double Fine zapowiedziało Full Throttle Remastered, czyli odświeżoną wersję klasycznej przygodówki studia LucasArts z 1995 roku. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Gra trafi do sprzedaży w 2017 roku. -  Full Throttle Remastered - studio Double Fine odświeży klasyczną przygodówkę LucasArts - wiadomość - 2015-12-06
Gra trafi do sprzedaży w 2017 roku.

Odświeżanie klasycznych przygodówek studia LucasArts trwa w najlepsze. Po dostępnych już na rynku The Secret of Monkey Island: Special Edition, Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge i Grim Fandango Remastered oraz znajdującym się w produkcji Day of the Tentacle: Remastered przyszła kolej na wydane 1995 roku Full Throttle. Podczas imprezy PlayStation Experience na scenie pojawił się szef studia Double Fine, czyli Tim Schafer, i zapowiedział projekt Full Throttle Remastered. Zmierza on na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Premiera zaplanowana została na 2017 rok.

Największą atrakcją Full Throttle Remastered będzie oczywiście odświeżona oprawa graficzna. Autorzy obiecują tła i postacie wykonane w wysokiej rozdzielczości, a każda klatka animacji zostanie ręcznie przemalowana na nowo. Ponadto znacznemu ulepszeniu ulegnie jakość efektów dźwiękowych i muzyki. Twórcy zamierzają również wprowadzić sporo ciekawych opcji dodatkowych, takich jak galerię grafik koncepcyjnych czy możliwość włączenia komentarza audio, w ramach którego deweloperzy zaangażowani w produkcję pierwowzoru i remastera będą opowiadali ciekawe anegdoty o miejscach, jakie akurat będziemy odwiedzali w grze.

Niestety, autorzy nie udostępnili żadnych screenów czy materiałów video. To jednak nie dziwi, gdyż gra ma się ukazać dopiero w 2017 roku. Na razie studio Double Fine koncentruje się na promowaniu Day of the Tentacle: Remastered i zapewne dopiero po premierze tej produkcji dowiemy się czegoś więcej na temat Full Throttle Remastered.

  1. Double Fine – oficjalna strona studia
 Full Throttle Remastered - studio Double Fine odświeży klasyczną przygodówkę LucasArts - ilustracja #2

Fabuła Full Throttle toczy się w 2040 roku i gra prezentuje mało optymistyczną wizję przyszłości, w której klasyczne pojazdy ustępują miejsca maszynom wykorzystującym napędy antygrawitacyjne. Akcja toczy się w pustynnym regionie Stanów Zjednoczonych, w okolicach autostrady numer 9. Głównym bohaterem jest wódz gangu motocyklowego imieniem Ben, który wraz z towarzyszami zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie Malcolma Corleya, czyli właściciela ostatniej firmy produkującej tradycyjne motocykle. Naszym zadaniem jest oczyszczenie imienia Bena oraz dopilnowanie, aby sprawiedliwość dosięgła prawdziwego sprawcę.

Gra stanowi w większości tradycyjną przygodówkę z interfejsem point-n-click. Podczas zabawy eksplorujemy więc lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Jednocześnie w Full Throttle pojawiają się także sekcje zręcznościowe, w ramach których musimy toczyć pojedynki motocyklowe na długich odcinkach autostrady, podczas których atakujemy rywali np. łańcuchami czy kopniakami. Ponadto w przeciwieństwie do większości produkcji studia LucasArts, podczas kampanii zdarzają się momenty, w których główny bohater może zginąć, poprzez popełnienie błędu lub zbyt wolne wykonanie potrzebnych czynności.