Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 07:37

autor: Adrian Werner

Full Throttle Remastered na pierwszym zwiastunie

Zespół Double Fine opublikował pierwszy zwiastun Full Throttle Remastered, czyli odświeżonej wersji legendarnej gry przygodowej studia LucasArts, wydanej pierwotnie w 1995 roku. Filmik pozwala zobaczyć, jak wyszedł autorom lifting oprawy graficznej.

Rok temu studio Double Fine poinformowało, że pracuje nad Full Throttle Remastered, czyli odświeżoną wersją kultowej przygodówki studia LucasArts. Od tamtej pory o projekcie było cicho. Teraz autorzy wreszcie przerwali ciszę wypuszczając pierwszy zwiastun projektu.

Filmik składa się głównie ze scenek przerywnikowych i dopiero na samym końcu możemy zobaczyć kilka sekund rozgrywki. Materiał pokazuje jednak to, co najważniejsze, czyli jak prezentować się będzie odświeżona oprawa graficzna, będąca główną atrakcją tego remastera w porównaniu do pierwowzoru z 1995 roku. Wygląda to bardzo dobrze i pomimo ulepszeń skutecznie trzyma klimat, za który gracze pokochali oryginalne Full Throttle.

Przypomnijmy, że Full Throttle Remastered zaoferuje tła i postacie wykonane w wysokiej rozdzielczości, a każda klatka animacji zostanie ręcznie przemalowana na nowo. Tradycjonaliści będą jednak mogli w każdym momencie przestawić się na pełną pikseli oryginalną oprawę graficzną. Autorzy obiecują także lepszą jakość efektów dźwiękowych i muzyki. Nie zabraknie również wielu dodatkowych atrakcji, takich jak galeria artworków oraz opcja włączenia komentarza audio, w którym autorzy zaangażowani w produkcję pierwowzoru będą dzielili się ciekawostkami i zabawnymi anegdotami.

Główną atrakcją gry będzie odświeżona oprawa graficzna. - Full Throttle Remastered na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2016-12-05
Główną atrakcją gry będzie odświeżona oprawa graficzna.

Nie powinniśmy za to spodziewać się większych zmian w fabule oraz mechanizmach rozgrywki. Ponownie więc przeniesiemy się do 2040 roku i wcielimy się w wodza gangu motocyklowego, który zostanie niesłusznie oskarżony o morderstwo i spróbuje oczyścić swoje imię. Podczas zabawy gracze będą musieli eksplorować lokacje, prowadzić rozmowy, gromadzić przedmioty i rozwiązywać zagadki. Do tego dojdą sekcje zręcznościowe, w ramach których stoczymy pojedynki motocyklowe na długich odcinkach autostrady.

Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Warto na koniec wspomnieć, że Full Throttle jest kolejnym przygodówkowym klasykiem studia LucasArts, który otrzyma odświeżoną wersję. Studio Double Fine opracowało już bowiem Day of the Tentacle: Remastered i Grim Fandango Remastered, a wcześniej inny zespół wyprodukował The Secret of Monkey Island: Special Edition oraz Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge.

  1. Oficjalna strona studia Double Fine

Ostatnia aktualizacja: 2016-12-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Full Throttle Remastered

Full Throttle Remastered