Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 08:34

autor: Góral

Seria PaRappa the Rapper doczeka się nowej odsłony?

W sieci pojawiły się przesłanki sugerujące nadejście nowej odsłony serii PaRappa the Rapper. Wszystko za sprawą koreańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo, w bazie której pojawił się wpis dotyczący produkcji o tym samym tytule.

W bazie koreańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo pojawił się wczoraj wpis (dzięki, Gematsu) dotyczący PaRappa the Rapper. Niestety obecnie jest to jedna wielka tajemnica. Nie ujawniono bowiem żadnych dodatkowych informacji związanych chociażby z docelową platformą sprzętową. Sam tytuł też niewiele mówi, gdyż równie dobrze może chodzić o reboot serii, remake pierwszej części, itd. Samo pojawienie się projektu w tym czasie jest jednak intrygujące, gdyż za kilka dni, a dokładniej pisząc 6 grudnia, cykl będzie obchodzić dwudziestolecie istnienia. Byłaby to znakomita okazja do zapowiedzi nowej odsłony. Dodatkowo dziś rozpoczyna się impreza PlayStation Experience 2016, na której Sony być może nas czymś zaskoczy.

Seria PaRappa the Rapper doczeka się nowej odsłony? - ilustracja #1
PaRappa the Rapper w skrócie:
  • gra rytmiczno-muzyczna wydana w 1996 roku na konsoli PlayStation;
  • pod koniec 2006 roku ukazała się na handheldzie PSP;
  • w bazie koreańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo pojawił się wpis sugerujący nadejście nowej odsłony albo innego projektu powiązanego z marką.

Seria PaRappa the Rapper została zapoczątkowana w 1996 roku, kiedy to na pierwszym PlayStation pojawiła się gra o tym samym tytule. Swego czasu była to bardzo popularna produkcja rytmiczno-muzyczna, w której wcielaliśmy się w psa-rapera i staraliśmy się podbić serce ukochanej Sunny Funny. Zabawa opierała się głównie na wciskaniu w odpowiednim momencie wyznaczonych przycisków – zupełnie jak w wielu innych grach muzycznych, które w późniejszym czasie pojawiły się na rynku.

Tytuł doczekał się w 2001 roku kontynuacji zatytułowanej PaRappa the Rapper 2. Ponadto jedynka ukazała się na handheldzie PSP pod koniec 2006 roku, a dodatkowo doczekaliśmy się spin-offu UmJammer Lammy.