Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4
Okładka PaRappa the Rapper Remastered (PS4)
OkładkaPaRappa the Rapper Remastered (PS4)

PaRappa the Rapper Remastered PS4

W grze PaRappa the Rapper Remastered wcielamy się w tytułowego rapującego psa, który za wszelką cenę stara się zdobyć serce swej sympatii imieniem Sunny Funny.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PaRappa the Rapper Remastered Premiera PS4

4kwietnia2017

PSN

4kwietnia2017

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do PaRappa the Rapper Remastered

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone

Guitar Hero Live

Amplitude

PaRappa the Rapper Remastered to zremasterowana pierwsza odsłona serii gier muzycznych. Tytuł pierwotnie ukazał się na PlayStation w 1996 roku, a pod koniec 2006 roku pojawił się na handheldzie PSP. Remaster przeznaczony jest na konsolę PS4.

Fabuła

Użytkownik wciela się w tytułowego PaRappę – rapującego psa, który za wszelką cenę próbuje zdobyć serce Sunny Funny. W muzycznych popisach wspierają go dwaj przyjaciele: entuzjasta kotów zwany Katy Katem i tłuściutki miś PJ Berri. O względy wspomnianej piękności stara się także bogaty i narcystyczny pies, znany jako Joe Chin. Ta mało skomplikowana fabuła nie ma większego wpływu na rozgrywkę, lecz stanowi głównie pretekst do podejmowania kolejnych zadań.

Mechanika

Poza umiejętnością wykonywania kawałków z gatunku hip-hop, bohater PaRappa the Rapper Remastered na PS4 musi także na inne sposoby zaimponować Sunny Funny. Przede wszystkim należy zapoznać się z zasadami kung-fu i uzyskać prawo jazdy. Nie można obejść się także bez opanowania techniki sprzedawania bubli na pchlim targu, co w ostateczności pozwala na zakup nowego samochodu. Ponadto przydatna okazuje się znajomość kilku przepisów na wykwintne potrawy z owoców morza. Poszczególne zadania wykonuje się przy dźwiękach muzyki, więc gracz nieustannie musi wykazywać się wyczuciem rytmu i dokładną znajomością układu poszczególnych przycisków sterujących, które należy wciskać w odpowiednich momentach. Jedną z atrakcji zremasterowanej wersji jest używanie kontrolera DualShock 4 jako metronomu, dzięki czemu lepiej czujemy muzykę.

Kwestie techniczne

Choć rozgrywka w PaRappa the Rapper Remastered na PS4 pozostała praktycznie niezmieniona, tak gra doczekała się znacznie ulepszonej oprawy graficznej, w tym udoskonalonych tekstur. Osoby dysponujące ekranami 4K i PlayStation 4 Pro mogą się cieszyć właśnie taką rozdzielczością.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI PaRappa the Rapper Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.