Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2PS4
Okładka PaRappa the Rapper 2 (PS4)

PaRappa the Rapper 2

Oto sequel do jednej z najbardziej oryginalnych gier, jakie powstały na PlayStation. Parappa to gra muzyczna, która każe nam naśladować i wybijać w rytm muzyki kombinacje klawiszy, pokazujące się na ekranie.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka PaRappa the Rapper 2 (PS4)

data premiery gry:

21sty2002

PS2

15gru2015

PS4

PaRappa the Rapper 2 to sequel do jednej z najbardziej oryginalnych gier, jakie powstały na PlayStation. Jest to gra muzyczna, która każe nam naśladować i wybijać w rytm muzyki kombinacje przycisków pokazujących się na ekranie. Każdy z poziomów oferuje inną muzykę i prezentuje odmienne wydarzenia. W zależności od naszych umiejętności gra ocenia nasze zdolności rytmiczne, wystawiając na zakończenie każdego z zadań stosowną ocenę. Jeżeli nie będziemy spełniać minimum wymaganych umiejętności, zabawa zostanie zakończona i trzeba ją będzie rozpocząć od nowa.

Zasady gry są proste, jednak w żadnym stopniu nie przeszkadza to w znakomitej zabawie. Najważniejszą wymaganą od nas umiejętnością jest wyczucie rytmu. Grafika mocno przypomina to, co oferowała wydana wcześniej na konsolę PlayStation część pierwsza. Kolorowe, dwuwymiarowe wypełnione są postaciami stworzonymi techniką cell-shading, dzięki czemu produkcja ta przypomina z wyglądu kreskówkę lub ruchomy komiks. Podstawowy tryb rozgrywki okraszony jest prosta fabułą nie mającej jednak większego znaczenia. PaRappa the Rapper 2 zawiera osiem poziomów i pozwala bawić się w trybie dla dwóch osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI PaRappa the Rapper 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe PaRappa the Rapper 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Nowy projekt autorów PaRappa the Rapper ujawniony
Nowy projekt autorów PaRappa the Rapper ujawniony

wiadomość1 lutego 2008

W grudniu firma Majesco Entertainment ogłosiła, że autorzy gry muzycznej PaRappa the Rapper, panowie ze studia NanaOn-Sha opracowują dla niej nowy, przeznaczony na konsolę Wii, tytuł. Dzisiaj wiemy już, że produktem tym jest Major Minor's Majestic March, a rolą, w jaką przyjdzie nam się w nim wcielić, będzie posada dyrygenta niewielkiej orkiestry.

Twórcy Parappa the Rapper pracują nad nową grą na Wii
Twórcy Parappa the Rapper pracują nad nową grą na Wii

wiadomość11 grudnia 2007

Masaya Matsuura oraz Rodney Alan Greenblat, którzy niegdyś stworzyli nieoficjalnego ambasadora gier muzycznych – Parappa the Rapper – znowu połączyli siły i zamierzają dostarczyć ekskluzywną pozycję na Wii. Nowy tytuł ma zostać wydany przez Majesco pod koniec 2008 roku.

Seria PaRappa the Rapper wkrótce także na platformie PlayStation 3?
Seria PaRappa the Rapper wkrótce także na platformie PlayStation 3?

wiadomość30 maja 2007

Rapujący pies, będący tytułowym bohaterem muzycznych gier z serii PaRappa the Rapper, zadebiutował już w ubiegłym roku na platformie PlayStation Portable w Japonii, a teraz zmierza do Ameryki Północnej i Europy. Developerzy z Sony Computer Entertainment mają jednak ponoć w planach kolejne przygody sympatycznego składacza rymów w pomarańczowej czapce.

PaRappa the Rapper już w lipcu dotrze do Stanów Zjednoczonych
PaRappa the Rapper już w lipcu dotrze do Stanów Zjednoczonych

wiadomość1 maja 2007

Gra PaRappa the Rapper w wersji na przenośną konsolę PlayStation Portable (PSP) zadebiutowała w Kraju Kwitnącej Wiśni w grudniu ubiegłego roku. Teraz firma Sony Computer Entertainment przymierza się do wydania tego programu na rynku amerykańskim, o czym wczoraj poinformowała za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

PaRappa the Rapper powraca na rynek elektronicznej rozrywki
PaRappa the Rapper powraca na rynek elektronicznej rozrywki

wiadomość19 września 2006

W grudniu bieżącego roku minie dziesięć lat od momentu premiery gry PaRappa the Rapper, jednego z najoryginalniejszych programów jakie przygotowano z myślą o konsoli PlayStation. Okrągły jubileusz zostanie uczczony poprzez wydanie odświeżonej wersji pamiętnego tytułu, którą będą mogli eksploatować posiadacze handhelda PlayStation Portable (PSP).

PS2
PS4