Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 08:58

autor: Adrian Werner

Crusader Kings II: Monks and Mystics kolejnym dodatkiem do strategii studia Paradox

Studio Paradox zapowiedziało Crusader Kings II: Monks and Mystics, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii z 2012 roku. Rozszerzenie wprowadzi do gry nowe organizacje religijne, wśród których znajdziemy zarówno szanowane zakony mnisze, jak i zakazane kulty.

Wyśmienita strategia Crusader Kings II ma już prawie pięć lat na karku, ale wciąż cieszy się wielką popularnością - według serwisu Steam Spy w ostatnich dwóch tygodniach bawiło się w nią ponad sto tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że studio Paradox nie zamierza zaprzestać produkcji kolejnych dodatków. Zespół właśnie zapowiedział kolejne duże DLC. Otrzymało ono tytuł Crusader Kings II: Monks and Mystics i ukaże się w przyszłym roku. Ma to być rozszerzenie niesamodzielnie, więc do działania będzie wymagało posiadania podstawowej wersji gry.

Zgodnie z tytułem, dodatek Crusader Kings II: Monks and Mystics skoncentruje się na grupach religijnych. Do gry wprowadzone zostaną różnorodne organizacje tego typu, zarówno te znane oficjalnie, jak i sekretne, ukrywające swoją działalność przed resztą społeczeństwa. Postacie będą mogły dołączyć m.in. do zakonów mniszych, zakazanych kultów oraz heretyckich ruchów gnostyckich.

Zasilane nowymi członkami organizacje będą rosły w siłę, zdobywając coraz większe wpływy i prestiż dla stojących na ich czele osób. Istnienie tych grup otworzy dla postaci dodatkowe typy akcji i poprowadzi je na nowe ścieżki wydarzeń.

Crusader Kings II: Monks and Mystics kolejnym dodatkiem do strategii studia Paradox - ilustracja #2

Dołączenie do zakonów mniszych nie będzie wymagało założenia habitu, gdyż organizacje te zaoferują również stanowiska dla osób, które nie przystąpiły do stanu duchownego. Członkostwo zapewni bonusy do pobożności, ale skutkować będzie także określonymi obowiązkami. Wstąpienie do sekretnych kultów okaże się znacznie bardziej ryzykowne, ale potencjalnie będzie mogło okazać się wielce opłacalne. Niezależnie od tego do jakiej grupy dołączą postacie, otrzymają możliwość wspinania się po szczeblach tych organizacji, co pozwoli im odblokowywać nowe umiejętności oraz aktywować nowe łańcuchy wydarzeń.

Ponadto pojawi się opcja organizowania polowań na heretyków, umożliwiająca wysłanie kapelana z misją zniszczenia grup podważających władzę nasza i Kościoła. Dodatek wprowadzi także nowe typy zabójców i umożliwi finansowanie ekspedycji archeologicznych w poszukiwaniu skarbów oraz świętych relikwii.

  1. Oficjalna strona dodatku