Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Monks and Mystics (PC)

Crusader Kings II: Monks and Mystics PC

Rozszerzenie do Crusaders Kings II, które wymaga do działania podstawowej wersji gry. Add-on został opracowany przez studio Paradox – autorów oryginału, w których portfolio znajduje się między innymi Stellaris czy Hearts of Iron IV.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | multiplayer | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Crusader Kings II: Monks and Mystics (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7marca2017

7marca2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crusader Kings II: Monks and Mystics to wydany na PC dodatek do strategii Crusader Kings II z 2012 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Obie produkcje wyszły spod ręki pracowników studia Paradox, czyli zespołu mającego na koncie również takie tytuły jak Stellaris, Hearts of Iron IV czy Europa Universalis IV.

Mechanika

Zgodnie z tytułem, dostępny na PC dodatek Crusader Kings II: Monks and Mystics koncentruje się na grupach religijnych. Do gry wprowadzone zostają różnorodne organizacje tego typu, zarówno te znane oficjalnie, jak i sekretne, ukrywające swoją działalność przed resztą społeczeństwa.

Postacie mogą dołączyć m.in. do zakonów, zakazanych kultów oraz heretyckich ruchów gnostyckich. Zasilane nowymi członkami organizacje rosną w siłę, zdobywając coraz większe wpływy i zwiększając prestiż stojących na ich czele osób. Istnienie tych grup otwiera dla postaci dodatkowe typy akcji i prowadzi je na nowe ścieżki wydarzeń.

Dołączenie do zakonów nie wymaga założenia habitu, gdyż organizacje te oferują również stanowiska dla osób świeckich. Członkostwo zapewnia bonusy do pobożności, ale skutkuje także określonymi obowiązkami. Wstąpienie do sekretnych kultów jest znacznie bardziej ryzykowne, ale potencjalnie może okazać się wielce opłacalne. W obrębie każdej grupy postacie otrzymują możliwość wspinania się po szczeblach organizacji, co pozwala im odblokowywać nowe umiejętności oraz aktywować nowe łańcuchy wydarzeń.

Ponadto w DLC pojawiła się opcja organizowania polowań na heretyków, umożliwiająca wysłanie kapelana z misją zniszczenia grup podważających władzę naszą i Kościoła. Dodatek wprowadza także nowe typy zabójców i pozwala finansować ekspedycje archeologiczne w poszukiwaniu skarbów oraz świętych relikwii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Oczekiwania czytelników: 9.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Crusader Kings II: Monks and Mystics

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Monks and Mystics

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Crusader Kings II: Monks and Mystics

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 2.4 GHz/AMD Athlon 3500+ 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon X1900 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Crusader Kings II: Monks and Mystics kolejnym dodatkiem do strategii studia Paradox
Crusader Kings II: Monks and Mystics kolejnym dodatkiem do strategii studia Paradox

wiadomość3 grudnia 2016

Studio Paradox zapowiedziało Crusader Kings II: Monks and Mystics, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii z 2012 roku. Rozszerzenie wprowadzi do gry nowe organizacje religijne, wśród których znajdziemy zarówno szanowane zakony mnisze, jak i zakazane kulty.