Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2009, 09:10

LucasArts planuje szturm na iPhone'a i PSP Go

Wszystko wskazuje na to, że LucasArts ma więcej asów w rękawie, niż się spodziewaliśmy. Istnieje bowiem duża szansa, że do dziesięciu klasycznych produkcji mających zasilić Steama (8 lipca), wznowienia The Secret of Monkey Island na PC i Xboksa 360 (15 lipca) oraz kontynuacji przygód Guybrusha Threepwooda o tytule Tales of Monkey Island dołączą już niebawem konwersje starszych hitów na iPhone’a.

Wszystko wskazuje na to, że LucasArts ma więcej asów w rękawie, niż się spodziewaliśmy. Istnieje bowiem duża szansa, że do dziesięciu klasycznych produkcji mających zasilić Steama (8 lipca), wznowienia The Secret of Monkey Island na PC i Xboksa 360 (15 lipca) oraz kontynuacji przygód Guybrusha Threepwooda o tytule Tales of Monkey Island dołączą już niebawem konwersje starszych hitów na iPhone’a i iPod Touch.

Taką możliwość zasugerował w wywiadzie dla serwisu blogowego Joystiq Darrell Rodriguez. Jednak z uwagi na politykę koncernu Apple, zakładającą ujawnianie informacji o grach mających trafić do App Store dopiero wtedy, gdy są gotowe do wydania, prezes firmy LucasArts nie mógł ujawnić żadnych oficjalnych informacji. Niemniej jednak możemy być pewni, że w przyszłości posiadacze iPhone’a i iPod Touch otrzymają szansę przetestowania szeregu klasycznych produkcji popularnego producenta.

Dodatkowo Rodriguez podjął temat PSP Go. Jak dobrze wiemy, najnowszy model pierwszej przenośnej konsoli Sony działać będzie w oparciu o cyfrową dystrybucję gier (konkretnie PlayStation Store). Stanie się tak z uwagi na fakt, że platforma nie będzie posiadać żadnego napędu. Aktualnie singapurski oddział LucasArts przygląda się możliwościom konsoli. Nie zdziwimy się zatem, jeśli w produkcje firmy będą mogli zagrać także przyszli posiadacze PSP Go. Premiera nowego modelu PSP już w październiku.

Przypominamy, że LucasArts już jutro wprowadzi do Steama wspólnie z firmą Valve dziesięć swoich produkcji. Znajdą się wśród nich: Armed & Dangerous, Indiana Jones and the Last Crusade, Lego Indiana Jones: The Original Adventure, Star Wars: Republic Commando, Star Wars: Starfighter, Thrillville: Off the Rails, Loom, The Dig, Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz Star Wars: Battlefront II. Warto zauważyć, że LucasArts planuje wprowadzić w przyszłości szereg kolejnych tytułów.

Jeszcze dzisiaj pecetowcy otrzymają natomiast szansę przetestowania pierwszego odcinka Tales of Monkey Island – produkcji, która zaprezentuje nam zupełnie nowe przygody Threepwooda. Kolejne cztery epizody zadebiutują w kilkumiesięcznych odstępach. Ciekawe, czy twórcom ze studia Telltale udało się odtworzyć unikalny klimat serii Monkey Island. Cykl Sam & Max oraz Wallace & Gromit: Grand Adventures wyszły im całkiem nieźle, więc prawdopodobieństwo sukcesu jest spore. Ostateczną odpowiedź otrzymamy po godzinie 21:00, kiedy to na łamach naszego portalu opublikowana zostanie obszerna recenzja Tales of Monkey Island.