Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2009, 09:10

autor: Jiker

LucasArts planuje szturm na iPhone'a i PSP Go

Wszystko wskazuje na to, że LucasArts ma więcej asów w rękawie, niż się spodziewaliśmy. Istnieje bowiem duża szansa, że do dziesięciu klasycznych produkcji mających zasilić Steama (8 lipca), wznowienia The Secret of Monkey Island na PC i Xboksa 360 (15 lipca) oraz kontynuacji przygód Guybrusha Threepwooda o tytule Tales of Monkey Island dołączą już niebawem konwersje starszych hitów na iPhone’a.

Wszystko wskazuje na to, że LucasArts ma więcej asów w rękawie, niż się spodziewaliśmy. Istnieje bowiem duża szansa, że do dziesięciu klasycznych produkcji mających zasilić Steama (8 lipca), wznowienia The Secret of Monkey Island na PC i Xboksa 360 (15 lipca) oraz kontynuacji przygód Guybrusha Threepwooda o tytule Tales of Monkey Island dołączą już niebawem konwersje starszych hitów na iPhone’a i iPod Touch.

Taką możliwość zasugerował w wywiadzie dla serwisu blogowego Joystiq Darrell Rodriguez. Jednak z uwagi na politykę koncernu Apple, zakładającą ujawnianie informacji o grach mających trafić do App Store dopiero wtedy, gdy są gotowe do wydania, prezes firmy LucasArts nie mógł ujawnić żadnych oficjalnych informacji. Niemniej jednak możemy być pewni, że w przyszłości posiadacze iPhone’a i iPod Touch otrzymają szansę przetestowania szeregu klasycznych produkcji popularnego producenta.

Dodatkowo Rodriguez podjął temat PSP Go. Jak dobrze wiemy, najnowszy model pierwszej przenośnej konsoli Sony działać będzie w oparciu o cyfrową dystrybucję gier (konkretnie PlayStation Store). Stanie się tak z uwagi na fakt, że platforma nie będzie posiadać żadnego napędu. Aktualnie singapurski oddział LucasArts przygląda się możliwościom konsoli. Nie zdziwimy się zatem, jeśli w produkcje firmy będą mogli zagrać także przyszli posiadacze PSP Go. Premiera nowego modelu PSP już w październiku.

Przypominamy, że LucasArts już jutro wprowadzi do Steama wspólnie z firmą Valve dziesięć swoich produkcji. Znajdą się wśród nich: Armed & Dangerous, Indiana Jones and the Last Crusade, Lego Indiana Jones: The Original Adventure, Star Wars: Republic Commando, Star Wars: Starfighter, Thrillville: Off the Rails, Loom, The Dig, Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz Star Wars: Battlefront II. Warto zauważyć, że LucasArts planuje wprowadzić w przyszłości szereg kolejnych tytułów.

Jeszcze dzisiaj pecetowcy otrzymają natomiast szansę przetestowania pierwszego odcinka Tales of Monkey Island – produkcji, która zaprezentuje nam zupełnie nowe przygody Threepwooda. Kolejne cztery epizody zadebiutują w kilkumiesięcznych odstępach. Ciekawe, czy twórcom ze studia Telltale udało się odtworzyć unikalny klimat serii Monkey Island. Cykl Sam & Max oraz Wallace & Gromit: Grand Adventures wyszły im całkiem nieźle, więc prawdopodobieństwo sukcesu jest spore. Ostateczną odpowiedź otrzymamy po godzinie 21:00, kiedy to na łamach naszego portalu opublikowana zostanie obszerna recenzja Tales of Monkey Island.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.