Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2
Okładka Star Wars: Starfighter (PC)

Star Wars: Starfighter

Star Wars: Starfighter to wyprodukowana przez firmę LucasArts zręcznościowa symulacja w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gracz dołącza do drużyny pilotów broniących planety Naboo.

Zręcznościowe | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy | EA Play

Okładka Star Wars: Starfighter (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Strona oficjalna

data premiery gry:

19lut2001

PS2

22sty2002

PC

Star Wars: Starfighter to kolejna produkcja firmy LucasArts rozgrywająca się w świecie Gwiezdnych Wojen. Dołączamy do trzech pilotów gwiezdnych myśliwców broniących planety Naboo i walczących z Federacją Handlową. Nasza drużyna składa się kadeta Rys’a Dallows’a, najemniczki Vana Saga oraz pirata Nym. Wszystkich połączyło jedno pragnienie - zemsta na Federacji Handlowej. Do dyspozycji mamy ponad 20 różnych modeli myśliwców, a na wykonanie czeka szereg zadań umiejscowionych w czternastu dokładnie odwzorowanych środowiskach, zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i w atmosferze planet. Przeciwko nam stanie ponad 50 różnych pojazdów, łącznie z inwazyjnymi statkami Federacji Handlowej, czołgami bojowymi, myśliwcami dronów oraz nigdy wcześniej niespotkanymi statkami Protector, Scarab oraz Dagger. Epicka fabuła rozpoczyna się na plancie Naboo i prowadzi graczy do Statku Kontrolnego Dronów, znanego z filmu Star Wars Episode I: The Phantom Menace. Wraz z postępami w grze gracze uzyskują nowe umiejętności, które mogą wykorzystywać w następnych misjach.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Wars: Starfighter

Wymagania wiekowe Star Wars: Starfighter

12+

Wymagania sprzętowe Star Wars: Starfighter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Star Wars: Starfighter - przed premierą
Star Wars: Starfighter - przed premierą

Przed premierą 7 lutego 2002, 11:28

Jak sami widzicie bohaterowie gry to zupełnie „świeże” i nikomu dotąd nieznane postacie. To nie oznacza jednak, że zastosowano wobec nich taryfę ulgową. Na ich barkach spocznie bardzo trudne zadanie, czyli uratowanie planety Naboo przed inwazją wojsk chciwej Federacji Handlowej. Wybawienie może się dokonać tylko wtedy, gdy bohaterom gry uda się pomyślnie zakończyć wszystkie 14 misji, jakie zostały przygotowane w Star Wars: Starfighter. Mało, powiadacie? Wydaje mi się, że wcale nie, jeśli wziąć pod uwagę ich wielkość i rozległy obszar, na jakim przyjdzie nam grać. Rozgrywka potoczy się nie tylko, na Naboo i w jej przestrzeni, ale także w innych miejscach zarówno tych znanych z filmu Star Wars: Episode I: The Phantom Menace (doskonałym przykładem jest statek kontrolny dronów), jak i zupełnie nowych i do tej pory niespotykanych.

PC
PS2