Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBAPS2PCGCN
Okładka Top Gun: Combat Zones (GBA)
OkładkaTop Gun: Combat Zones (GBA)

Top Gun: Combat Zones

Top Gun: Combat Zones jest grą akcji na motywach kultowego filmu z Tomem Cruisem. Gracze wcielają się w pilota amerykańskiego myśliwca i biorą udział w wielu niebezpiecznych misjach.

Zręcznościowe | samoloty | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Top Gun: Combat Zones Premiera

1lis2001

PS2

24paź2002

GCN

23cze2003

PC

1gru2004

GBA

producent: Titus Interactive wydawca: Titus Interactive

Top Gun: Combat Zones to tytuł bazujący na znanym przeboju filmowym z przełomu lat 80/90 z Tomem Cruisem w roli głównej, pt. „Top Gun” (licencja Paramount Pictures). W produkcji tej stajemy się pilotem amerykańskiego samolotu myśliwskiego, przed którym stoi 36 różnorodnych zadań bojowych do wykonania, umiejscowionych w trzech różnych okresach czasowych. Jest to gra czysto zręcznościowa (Arcade/Action) dlatego też, nie uświadczymy tu żadnego realistycznego modelu sterowania, zaawansowanego silnika fizycznego, czy wysokiego A.I. komputerowych przeciwników, tylko wartką akcję, dziesiątki wrogów do strącenia i wysadzenia. Rozgrywka przedstawiona jest w trójwymiarowej grafice, a misje bojowe toczą się w czterech różnych lokacjach: Południowo-wschodnia Azja, Zatoka Perska, Koło Podbiegunowe, Baza Miramar, w odmiennych otoczeniach: nad pustyniami, nad morzem, na terenach polarnych czy też silnie zurbanizowanych. W nasze ręce oddano trzy podstawowe maszyny F-14, F-18, F-22 oraz pięć ukrytych, „bonusowych” samolotów. Po wykonaniu każdego zadania możemy obejrzeć jego przebieg dzięki funkcji „Replay”. Istnieje też możliwość tworzenia unikalnych misji w trybie gry „Quickstart mode”, gdzie wybieramy samolot, typ terenu, stopień trudności i rodzaj przeciwników.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Top Gun: Combat Zones

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Top Gun: Combat Zones Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 450MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
GCN
GBA